احتمال هستفاده از دستگاه‌های تقلب در فورد موندئو • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

وزیر حمل‌ونقل آلمان به مقامات کشورش دستور داده تا درباره احتمال هستفاده فورد موندئو از نرم‌افزارهای غیرقانونی تقلب آلایندگی تحقیق کنند.


بنا به نقل اتونیوز، این تحقیق شامل خودروهایی دیزلی دارای پیشرانه ۲ لیتری هست که تست‌های آلایندگی آن‌ها ظاهراً نشان‌دهنده هستفاده از چنین دستگاه‌هایی می‌باانجام گرفت.


این تست‌ها در حال حاضر توسط موسسه‌ای که نامش فاش نانجام گرفته شده‌اند و فورد در حال همکاری با مقامات محلی هست و در عین هستفاده از دستگاه تقلب را رد کـــرده و نقل کرد که خودروها و پیشرانه‌های شرکت از جمله پیشرانه ۲ لیتری یاد انجام گرفته با دستورالعمل‌های آلایندگی کنونی همخوانی دارند.

مدیر فورد در آلمان گفت: “هیچ دستگاه غیرقانونی در خودروی ما بکار نرفته و فورد نه تقلب کـــرده و نه حیله‌ای بکار برده هست.”

وزیر حمل‌ونقل آلمان همچنین نیم‌نگاهی به محصولات فوکوس و C-Max داشته اما دستگاه غیرقانونی در آن‌ها پیدا نانجام گرفته هست. علاوه بر این، از دیگر خودروسازان نظیر ب ام و، دایملر، فیات کرایسلر و اوپل نیز تحقیقاتی به عمل آمده هست. همان‌طور که می‌دانید حدود دو سال پیش هستفاده از چنین دستگاه‌هایی در محصولات گروه فولکس‌واگن فاش و منجر به رسوایی عظیم دیزل گیت انجام گرفت.