معرفی نسخه سفارشی تویوتا کمری Commemorative • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

معرفی نسخه سفارشی تویوتا کمری Commemorative

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶اخیراً تویوتا تولید مدل سفارشی از سدان محبوب خود یعنی کمری با نام Commemorative Edition اعلام کـــرده هست. این خودرو به معقولت گذشت ۵۴ سال از آغاز تولید محلی این کمپانی در هسترالیا و پیش از بسته انجام گرفتن درب‌های آن در ماه اکتبر تولید انجام گرفته هست.


تولید کمری Commemorative Edition تنها محدود به ۵۴ دستگاه بوده (یک دستگاه برای یک سال تولید محصولات تویوتا در هسترالیا) و بر پایه مدل فول آتارا SL هیبرید ساخته انجام گرفته هست. بهای این خودرو به علاوه هزینه‌های جانبی از ۴۱۱۵۰ دلار هسترالیا آغاز می‌شود.


تویوتا می‌گوید نسخه پرچم‌دار هیبریدی کمری به عنوان رضایت‌بخش‌ترین مدل از پیشرفته‌ترین خودروی تولیدی هسترالیا انتخاب انجام گرفته هست.
از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد این خودرو می‌توان به رنگ نقره‌ای بدنه و سقف مشکی، جزئیات قرمز در زیر جلوپنجره، نورپردازی آبی در رکاب‌ها، تریم اسپورت کابین و کف‌پوش و نشان‌های Commemorative Edition اشاره کـــرد.


دیگر تجهیزاتی که از مدل هستاندارد به این خودرو راه یافته‌اند عبارت‌اند از ۷ کیسه هوا، دوربین دید عقب، ترمز پیشگیری از برخورد، کروز کنترل تطبیقی، نوربالای خودکار، هانجام گرفتار خروج خودرو از خط، هانجام گرفتار ترافیک پشت، ناوبری ماهواره با به‌روزرسانی آنلاین ترافیک، سیستم صوتی JBL، صندلی‌های چرمی، حسگرهای پارک جلو و عقب و شارژ بی‌سیم اسمارت فون.


همانند مدل آتارا SL هیبرید، کمری Commemorative Edition از قوای محرکه بنزینی ۲٫۵ لیتری تنفس طبیعی به همراه پیشرانه‌ای الکتریکی با قدرت ۲۰۳ اسب بخار بهره می‌برد. این قوای محرکه به یک گیربکس CVT متصل انجام گرفته و در هر صد کیلومتر ۵٫۲ لیتر سوخت می‌سوزاند.

کارکنان هسترالیایی تویوتا زیاد از ۲٫۱ میلیون دستگاه کمری تولید کـــرده‌اند که ۱٫۲ میلیون دستگاه آن به سایر بازارها صادر انجام گرفته هست.


یکی از ۵۴ دستگاه مدل یاد انجام گرفته توسط تویوتای هسترالیا نگه‌داری انجام گرفته و یک دستگاه دیگر نیز به موزه شرکت در ژاپن فرستاده خواهد انجام گرفت بنابراین ۵۲ دستگاه برای مشتریان قابل سفارش خواهد بود.