نتایج تست تصادف فورد فیستا، کیا ریو و پیکانتو • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

نتایج تست تصادف فورد فیستا، کیا ریو و پیکانتو

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶اخیراً مرسدس بنز C کلاس کابریولت و مزدا CX-5 در تست‌های تصادف یورو انکاپ شرکت کـــرده و توانستند ۵ ستاره ایمنی را کسب کنند. همراه این خودروها فورد فیستای جدید نیز در تست‌ها شرکت کـــرده و توانسته به همراه سئات ایبیزا دومین سوپرمینی ای باانجام گرفت که توانسته ۵ ستاره ایمنی را به دست آورد.

[دانلود ویدئو]
فیستای جدید توانسته در بخش تست‌های بزرگ‌سالان و کودکان به ترتیب ۸۷ و ۸۴ درصد امتیازهای ممکن را کسب کند. این خودرو ۶۴ درصد امتیازات بخش ایمنی عابران پیاده را نیز به دست آورده و امتیاز بخش سیستم های ایمنی کمکی برابر با ۶۰ درصد بوده هست. این عملکـــرد حتی با خودروهای بزرگ‌تر نیز قابل مقایسه بوده و حکایت از عملکـــرد ایمنی بالای فیستا دارد.


اما کره‌ای‌ها هم در این تست‌ها حضور داشته‌اند. کیا ریو و پیکانتو تنها به کسب ۳ ستاره ایمنی بسنده کـــرده‌اند. این هاچبک‌ها در تست‌های تصادف عملکـــرد معقولی داشته و ریو توانسته ۸۵ و ۸۴ درصد امتیازات در بخش‌های ایمنی بزرگسالان و کودکان را به دست آورد. این عملکـــرد برای پیکانتو به ترتیب برابر با ۷۹ و ۶۴ درصد بوده هست.


نقطه‌ضعف اساسی محصولات کیا به نبود تجهیزات ایمنی هستاندارد مربوط می‌شود به‌طوری‌که در این بخش تنها ۲۵ درصد امتیازات را کسب کـــرده‌اند. به صورت حتم پکیج‌های ایمنی ریو و پیکانتو در بازارهای بین‌المللی به‌صورت سفارشی عرضه می‌شوند.

[دانلود ویدئو]

[دانلود ویدئو]
مدل‌های ارتقا یافته ریو و پیکانتو توانسته‌اند به ترتیب ۵ و ۴ ستاره را کسب کنند. ریو دارای ترمز اضطراری فعال منطقهی بوده و پیکانتو نیز از سیستم پیشگیری از برخورد بین‌منطقهی و منطقهی بهره می‌برد. ریو همچنین دارای سیستم حفظ خودرو بین خطوط می‌باانجام گرفت.