شتاب‌گیری وحشتناک بوگاتی شیرون! | مهر و موم فلزی، مجله خودرو و حمل و نقل • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶

در زمان حدود ۳۰ ثانیه چه‌کاری می‌توانید انجام دهید؟ نام بردن تعداد خودروی موردعلاقه یا شاید هم تکرار گوشه‌ای از موزیکی که دوست دارید. خب این جالب هست؛ اما بوگاتی شیرون قادر به انجام کاری افزایش از این‌ها بوده هست، مثل دستیابی به شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت در زمان ۳۲٫۶ ثانیه! بله شیرون باحال تر از شمهست!


این ابرخودروی فرانسوی در حالت هستاندارد حداکثر سرعت محدود انجام گرفته‌ی ۳۸۱ کیلومتر در ساعتی دارد اما زمانی که دکمه‌ای مخصوص را فعال کنید خودرو می‌تواند به سقف سرعت ۴۲۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند که ۵ کیلومتر در ساعت افزایش از مدل ویرون سوپر اسپورت ورلد رکورد ادیشن هست.


از نظر تئوری شیرون قادر هست به سرعت بالای ۴۵۰ کیلومتر در ساعت برسد. این را راننده آزمایشی بوگاتی یعنی اندی والاس نقل کرد هست. این رکورد ۱۹ کیلومتر در ساعت افزایش از مدل ویرون سوپر اسپورت با رکورد ۴۳۱ کیلومتر در ساعت می‌باانجام گرفت.


اما شتاب گیری این خودرو زیاد گیراتر از سقف سرعت می‌باانجام گرفت. شیرون تنها به ۲٫۴ ثانیه زمان نیاز دارد تا از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت نیز ۶٫۵ ثانیه نیاز دارد. قدم بعدی یعنی سرعت ۳۰۰ کیلومتر در ساعت در زمان ۱۳٫۶ ثانیه تکمیل می‌شود و نهایتاً می‌بینیم که شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر در ساعت تنها ۳۲٫۶ ثانیه زمان می‌برد. در صورت هستفاده از لهستیک معقول این خودرو می‌تواند به حداکثر سرعت ۴۶۳ کیلومتر در ساعت برسد.

موضوع جالب اینکه شیرون ثابت کـــرده یک خودروی معقول برای هستفاده‌های روزمره هست و همچنین فضای کافی برای حمل اشیایی چون گوشی همراه، عینک‌های آفتابی و بطری آب را دارد!

[دانلود ویدئو]