گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد هوندا سیویک تایپ R • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

گرامیداشت بیست و پنجمین سالگرد هوندا سیویک تایپ R

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶نمادهای معدودی در دنیای خودروسازی وجود دارند که به اندازه تایپ R قابل شناسایی می‌باشند. باور این موضوع که هوندا سیویک تایپ R هم‌اکنون ۲۵ ساله انجام گرفته دشوار هست. نخستین نشانه‌های این خودرو در سال ۱۹۹۲ پدیدار انجام گرفت. در همین سال هوندا همچنین موتورسیکلت CBR900RR فایربلید را نیز معرفی کـــرد؛ بنابراین مشخص هست که هوندا دلایل زیادی برای گرامیداشت پرفورمنس در سال ۲۰۱۷ دارد.


یکی از مدیران ارانجام گرفت هوندا در بریتانیا می‌گوید:

در ۲۵ سال گذشته تغییرات اجتماعی، تکنولوژیکی و زیست‌محیطی قابل‌توجهی رخ داده هست. در سال ۱۹۹۲ شبکه‌های اجتماعی وجود نداشتند و اینترنت روزهای نخستیه خود را می‌گذراند. گرم انجام گرفتن جهانی نیز شروع به جلب‌توجه کـــرده بود.


برای دوستداران خودروهای اسپورت باید گفت ۲۵ سال گذشته با فراز و نشیب های فراوانی درباره سیویک تایپ R همراه بوده هست. تنها تعداد معدودی از این خودرو توانسته‌اند وارد آمریکا شوند. مدل اینتگرا تایپ R که در آمریکا با برند آکورا عرضه می‌انجام گرفت پس از مدل NSX وارد بازار انجام گرفت اما مدل‌های آکورد و سیویک که یکی از بهترین‌های صنعت خودرو محسوب می‌شوند سالیان سال حکم میوه ممنوعه برای آمریکایی‌ها را داشتند. سرانجام در سال جاری سیویک تایپ R در آمریکا معرفی انجام گرفت.


اما دوستداران موتورسیکلت به اندازه علاقه‌مندان تایپ R اذیت نانجام گرفته‌اند. پیروی موفقیت مدل ۹۰۰RR، هوندا مدل‌های فایربلید ۹۲۹RR و ۹۵۴RR را پیش از ورود به دنیای موتور هزارها عرضه کـــرد.


هوندا برای گرامیداشت این ۲۵ سال مدل‌های تایپ R و فایربلید را در پیست سرعت راکینگهام گردهم آورده هست.


در ۲۵ سال گذشته محصولات گوناگونی از تایپ R و فایربلید را دیده‌ایم. ۲۵ سال فردا به اندازه این سال‌ها هیجان‌انگیز خواهند بود و با هستراتژی الکتریکی سازی هوندا شاهد فردا‌ای زیاد درخشان و به صورت حتم زیاد سریع خواهیم بود…