معرفی حتمی ب‌ام‌و M8 GTE • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

معرفی حتمی ب‌ام‌و M8 GTE

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶

ب‌ام‌و از خودروی مسابقه‌ای خود برای حضور مسابقات هستقامت قهرمانی جهان در سال فردا رونمایی کـــرد. این خودرو M8 GTE نام دارد.


M8 GTE علاوه بر مسابقات هستقامت جهانی در سری رقابت‌های IMSA نیز حاضر خواهد بود. هم‌اکنون خودروی مسابقه‌ای جدید ب‌ام‌و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ حاضر هست. در زیر کاپوت کشیده ب‌ام‌و M8 GTE یک موتور ۴٫۰ لیتری توئین پاور با قدرت ۵۰۰ اسب بخار آرمیده هست. این میزان قدرت با توجه به نیروی ۶۰۰ اسبی M5 جدید به چشم نمی‌آید اما با توجه به هستانداردها و قوانین مسابقات GTE درنظر گرفته انجام گرفته هست. یک گیربکس شش سرعته دستی ترتیبی نیز برای انتقال نیرو به دیفرانسیل عقب مورد هستفاده قرار گرفته هست. با توجه به وخانوم معقول ۱۲۲۰ کیلوگرمی که ناشی از هستفاده گسترده از فیبرکربن هست، دینامیک بالایی برای این ماشین قابل تصور هست.


مدیر بخش موتوراسپورت شرکت می‌گوید:

برای ما، معرفی حتمی این خودرو در فرانکفورت قدم حیاتی بعدی برای ورود از جاده به پیست هست. ما پلن‌هایی برای حضور در مسابقات ۲۴ ساعته دیتونا در سال ۲۰۱۸ داریم.


او ادامه داد:

سری مسابقات WEC و IMSA در آمریکای شمالی برای محصول جدید ما زیاد رقابتی هستند.


مدیر ارانجام گرفت ب‌ام‌و اضافه کـــرد:

ما با M8 GTE تکنولوژی سطح بالایی را وارد کلاس بین‌المللی مسابقات GT کـــرده و در عین حال به تلاش‌های خود در لمانز ادامه می‌دهیم. توسعه این خودرو ادامه داشته و ما منتظر دیدن قهرمانی‌های تیم با این خودرو در سال ۲۰۱۸ هستیم.


نخستین تصویر ها از این خودرو با پوشش‌های متفاوت در اوایل جولای منتشر انجام گرفت و در آن Martin Tomczyk و Maxime Martin پشت فرمان خودرو برای تست‌های نخستیه قرار داشتند.

این محصول جدید بار دیگر در بارسلونا دیده انجام گرفت و تعدادین راننده مسئول تست آن بودند. به صورت حتم ب‌ام‌و هنوز تایید نکـــرده کدام رانندگان در سری مسابقات WEC و IMSA سال ۲۰۱۸ پشت فرمان M8 GTE خواهند بود.

پوشش تکمیل و لحظه‌به‌لحظهٔ جدیدترین رویدادهای نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ در مهر و موم فلزی همراه شما هستیم…