دهگانه پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار آمریکا • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶


دهگانه پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار آمریکاسجاد حیدری

نویسنده


در این تعداد سال گذشته، خودروهای پیکاپ و همچنین افزایش از همه، خودروهای کراس اوور مورد توجه زیادی از مشتریان، بویژه مخاطبان آمریکایی قرار گرفته هست که نخستویت نخست آنان برای داشتن یک اتومبیل شخصی، ماشین‌های کراس اوور با مارک‌های آسیایی بوده هست، اما با این وجود دیگر بخش‌های صنعت خودروسازی متوقف نانجام گرفته و همچنان فروش خود را با تقاضای زیاد نیکو دنبال می‌کنند.
یکی از بخش‌های حیاتی صنعت خودروسازی که همچنان با تقاضای زیاد نیکو همراه هست، می‌تواند سگمنت سدان باانجام گرفت که اخیرا یک گزارش فروش از آنان در بازار ایالات متحده آمریکا منتشر انجام گرفته هست و نشان می‌دهد که کدام برند خودروسازی موفق به فروش بهتر محصولات خود در بازار ایالات متحده آمریکا انجام گرفته هست، هرتعداد این سگمنت نسبت به گذشته کاهش فروش چشمگیری داشته و باعث انجام گرفته هست تا زیادی از شرکت‌های بزرگ خودروسازی انتقادهای متعددی به این سگمنت داشته باشند، همچون کمپانی خودروسازی لکسوس که می‌گوید خودروهای سدان به طور تکمیل از بین می‌روند، مگر اینکه آن‌ها به چیزی پویاتر تبدیل شوند و یا حتی شرکت خودروسازی تویوتا عنوان کـــرده هست که شما نمی‌توانید یک خودروی کراس اوور بسازید، آن هم تا زمانی که یک خودروی سدان درست و حسابی نداشته باشید.
با این وجود، آمارهای اخیر نشان می‌دهد که میزان فروش خودروهای سدان چهار درب نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کـــرده هست و دلیل اصلی آن می‌تواند رونمایی از خودروهای کراس اوور جدید و عرضه آنان به بازارهای جهانی، بویژه بازار ایالات متحده آمریکا باانجام گرفت. اما با رها کـــردن این موضوع، به بحث اصلیمان خواهیم پرداخت و آن هم پرفروش‌ترین خودروهای سدان فعال در بازار ایالات متحده آمریکا هست که در ادامه توجه شما را به این گزارش جلب می‌کنیم.

۱۰- شورلت مالیبو

شورلت مالیبو

شورلت مالیبو

کمپانی خودروسازی شورلت سال گذشته طراحی ظاهری “مالیبو” را تغییر داد تا یک چهره بهتر و همچنین امکانات افزایشی برای آن ارائه کند، بویژه تجهیزات فنی و ایمنی اتومبیل که به ترتیب شامل یک سیستم هانجام گرفتار خروج از جاده، سیستم هانجام گرفتار تغییر راه و همچنین سیستم هانجام گرفتار ترافیک در عقب می‌شود، اما این موضوع نه تنها باعث تقویت فروش شورلت مالیبو نانجام گرفته هست، بلکه باعث انجام گرفته هست تا نسبت به سال گذشته میلادی چیزی حدود ۱۶٫۵ درصد کاهش فروش داشته باانجام گرفت، با این حال برند “مالیبو” همچنان یک محصول سودآور برای کمپانی خودروسازی شورلت و جنرال موتور به شمار می‌رود که موفق انجام گرفته در بین پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار آمریکا قرار گیرد.

۹- هیوندای الانترا

هیوندای الانترا

هیوندای الانترا

کراس اوور هیوندای توسان یکی از پرفروش‌ترین خودروهای فعال در بازار ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود، اما حالا در سگمنت خودروهای سدان هم شاهد حضور هیوندای الانترا هستیم که در واقع تنها خودروی “کره‌ای” لیست بوده و موفق انجام گرفته خود را به عنوان یکی از خودروهای پرفروش بازار ایالات متحده آمریکا معرفی کند. هرتعداد باوجود ارائه سیستم‌های جدید همچون سیستم تشخیص نقاط کور، سیستم هانجام گرفتار ترافیک و همچنین سیستم هانجام گرفتار خروج از جاده و یا تغییر لاین، باز هم این خودرو نسبت به سال گذشته میلادی حدود ۸٫۸ درصد کاهش فروش تجربه کـــرده هست.

۸- شورلت کروز

شورلت کروز

شورلت کروز

درست همانند شورلت مالیبو، خودروی سدان شورلت کروز هم در سال ۲۰۱۶ میلادی یک چهره جدید دریافت کـــرد و یکسری امکانات به آن اضافه انجام گرفت. اما برخلاف سدان شورلت مالیبو، خودروی سدان شورلت کروز توانست در ماه اکتبر سال جاری یک افزایش فروش ۳٫۴ درصد را تجربه کند تا بالاتر از هیوندای الانترا قرار گیرد.

۷- فورد فیوژن

فورد فیوژن

فورد فیوژن

فورد فیوژن با ظاهری جذاب و امکانات متعدد، یک خودروی سدان زیاد نیکو به شمار می‌رود که حتی در نسخه‌های جدید خود به تجهیزات اسپرت همچون خروجی‌های افزایش اگزوز و رینگ‌های ۱۹ اینچی مجهز انجام گرفته هست، اما با این وجود در سال جاری میلادی یک کاهش فروش چشمگیر را تجربه کـــرده هست که طبق ادعای وبسایت منبع، آمار آن چیزی حدود ۲۲٫۶ درصد خواهد بود که در نوع خود جالب و عجیب هست، ولی باز هم موفق به حفظ خود در بین خودروهای سدان پرفروش ایالات متحده آمریکا انجام گرفته هست.

۶- نیسان سنترا

نیسان سنترا

نیسان سنترا

کمپانی خودروسازی نیسان در حصول اطمینان برای سدان سنترا موفق بوده هست. به رغم اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد خودروی سدان نیسان سنترا تاحدودی پرسروصدا هست، اما باز هم شرکت ساخانومده با ارائه تخفیف‌های زیاد نیکو، فروش بالای این اتومبیل را ثابت نگه داشته و موفق انجام گرفته هست حتی در ماه اکتبر سال جاری، فروش این اتومبیل را ۰٫۲ درصد افزایش دهد و در جایگاه ششم لیست پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار ایالات متحده آمریکا قرار دهد.

۵- نیسان آلتیما

نیسان آلتیما

نیسان آلتیما

نیسان آلتیما را می‌توان دارای یک ظاهر قدیمی‌تر و همچنین تکنولوژی‌های تعداد سال پیش عنوان کـــرد، به همین دلیل آمار فروش این خودرو نسبت به سال گذشته چیزی حدود ۱۷٫۱ درصد کاهش پیدا کـــرده هست، اما با این وجود باز هم به خاطر اقتصاد سوخت زیاد نیکوی که این محصول دارد، به نظر می‌رسد که همچنان مورد توجه مشتریان بوده و اقدام به خرید آن می‌کنند تا امسال هم شاهد قرارگیری آن در بین پرفروش‌ترین خودروهای سدان بازار آمریکا باشیم.

۴- هوندا آکورد

هوندا آکورد

هوندا آکورد

در نیمه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، خودروی سدان هوندا آکورد کاهش فروش ۱۵ درصدی را تجربه کـــرده هست و این روند در ماه اکتبر نیز ادامه داشته و باعث انجام گرفت تا با کاهش فروش ۲٫۳ درصدی همراه شود. اما مدل‌های جدید هوندا آکورد سدان که به زودی وارد بازارهای جهانی بویژه ایالات متحده آمریکا می‌شوند، بروزرسانی‌های زیاد نیکوی دریافت کـــرده و همچنین به امکانات افزایشی مجهز انجام گرفته هست که می‌تواند به زودی کمک حال فروش این برند در بازار ایالات متحده آمریکا شود. ولی با این وجود باز هم مدل‌های فعلی هوندا آکورد سدان موفق انجام گرفته هست در بین خودروهای پرفروش بازار آمریکا، آن هم در جایگاه چهارم لیست قرار گیرد.

۳- تویوتا کرولا سدان

تویوتا کرولا سدان

تویوتا کرولا سدان

تویوتا کرولا قطعا یکی از بهترین اتومبیل‌های جهان هست و در پایانی نقاط جهان مورد توجه قرار می‌گیرد، اما باوجود قابلیت اطمینان بالا و قیمت رقابتی، این خودرو در سال جاری با افت فروش ۹ درصد همراه بوده هست که باز هم توانسته خود را در جایگاه سوم پرفروش‌ترین خودروهای آمریکا نگه دارد.

۲- تویوتا کمری

تویوتا کمری

تویوتا کمری

کمپانی خودروسازی تویوتا با یک مدل تکمیلا جدید از این خودرو سال ۲۰۱۸ میلادی را آغاز خواهد کـــرد، اما مدل‌های فعلی این کمپانی خودروسازی ژاپنی همچنان به عنوان خودروهای محبوب بازار ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود. هرتعداد آکیو تویودا اعلام کـــرده هست که هیچ خودروی خسته کننده‌ای وجود نخواهد داشت و ما سعی داریم که محصولاتمان را با ظاهر جدید و جذاب تولید کنیم.

۱- هوندا سیویک سدان

هوندا سیویک سدان

هوندا سیویک سدان

پیش بینی می‌انجام گرفت که جایگاه نخست این لیست متعلق به شرکت خودروسازی تویوتا و مدل “کمری” آن باانجام گرفت، اما در واقع شرکت خودروسازی هوندا هست که برنده اصلی فروش خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا خواهد بود. در سگمنت خودروهای سدان، کمپانی خودروسازی هوندا موفق به افزایش فروش ۱٫۵ درصدی “سیویک سدان” در ماه اکتبر انجام گرفته هست تا آن را تبدیل به پرفروش‌ترین خودروی سدان آمریکا کند و بار دیگر محبوبیت بالای سیویک را به اثبات رساند.