چانگان CS35 بخریم یا ام وی ام X22 ؟ • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

چانگان CS35 بخریم یا ام وی ام X22 ؟

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

اخیراً بازار خودروهای کراس اور در ایران رونق یافته و مخصوصاً در بازه قیمتی پایین تر از صد میلیون تومان گزینه های زیادی در پیش روی مشتریان هست. خودروهای چانگان CS35 و ام وی ام X22 متعلق به گروه کراس اوورهای کوچک دیفرانسیل جلو که جهت تردد در منطقه و القا حسی متفاوت گزینه های معقولی هستند.

هر گونه کپی برداری از مطالب این سایت در سایر سایت های اینترنتی، نشریات کاغذی و … حتی با ذکر منبع ممنوع و پیگرد قانونی دارد و فقط با اجازه کتبی از «مهر و موم فلزی» بلامانع هست.

«رویدادماشین» – اخیراً بازار خودروهای کراس اور در ایران رونق یافته و مخصوصاً در بازه قیمتی پایین تر از صد میلیون تومان گزینه های زیادی در پیش روی مشتریان هست. خودروهای چانگان CS35 و ام وی ام X22 متعلق به گروه کراس اوورهای کوچک دیفرانسیل جلو که جهت تردد در منطقه و القا حسی متفاوت گزینه های معقولی هستند.

به نقل پایگاه رویدادی تحلیلی «رویدادماشین»، برندهای چینی در حال رقابتی تنگاتنگ هستند و مطمئناً ملاک انتخاب مشتریان در این رقابت، کیفیت ساخت، نحوه قیمت گذاری شرکت های عرضه کننده خودروها، شرایط فروش، خدمات پس از فروش و بازار دست دوم هست. در ادامه به مقایسه این دو خودرو می پردازیم.

مشخصات فنی چانگان CS35

پیشرانه ۱٫۶ لیتری با ۱۲۳ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتون متر گشتاور، مصرف سوخت ترکیبی ۷٫۲ لیتر، شتاب صفر تا ۱۰۰ حدود ۱۵ ثانیه، حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت و وخانوم ۱۲۹۰ کیلوگرم هست.

مشخصات فنی ام وی ام X22

پیشرانه ۱٫۵ لیتری و ۱۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۳۵ نیوتون متر گشتاور، مصرف سوخت ترکیبی ۵٫۹ لیتر، شتاب صفر تا ۱۰۰ حدود ۱۵٫۵ ثانیه، حداکثر سرعت ۱۷۰ کیلومتر در ساعت و وخانوم ۱۲۱۵ کیلوگرم هست.

چگونه در بازار کشورمان شناخته می شوند؟

چانگان خودرویی نسبتا زیبا که ابتدا به صورت CBU وارد انجام گرفت، سپس سایپا اقدام به مونتاژ آن کـــرد. همچنین در ادامه معرفی محصولات مدرن چری و ام وی ام، X22 پس از عرضه تیگو ۵ و آریزو ۵، اواخر سال ۹۵ به بازار فروش راه پیدا کـــرد.

 

عملکـــرد فنی آن ها چگونه هست؟

چانگان CS35 به پیشرانه با فناوری نسبتا پیشرفته معروف به Bluecore، مجهز انجام گرفته هست. گیربکس ۴ سرعته تیپ ترونیک که به نیکوی با پیشرانه هماهنگ نیست و برای کسب قدرت افزایش، باید از تعویض دستی هستفاده کنید. به هیچ عنوان این خودرو را برای گزینه آفرود در نظر نگیرید. همچنین ام وی ام X22 مجهز به پیشرانه ۱٫۵ لیتری نسبتا ضعیف، شتاب نخستیه قابل قبول و کشش کم پیشرانه در سرعت های بالاتر، گیربکس با تصویر العمل های نسبتا معقول و مجموعه کلاچ روان در نمونه های دستی هست. سینی زیر موتور ندارد، برای راندن در راههای بیابانی هم معقول نیست.

 

 

تا چه میزان کاربردی هستند؟

چانگان دارای طراحی نسبتا مدرن در مقایسه با دیگر خودروهای چینی هست. فضای سرنشینان جلو و عقب قابل قبول هست؛ ارگونومی معقول و دید عقب نسبتا محدود و آیینه های جانبی بزرگ هست. نباید از فضای بار این خودرو توقع زیاد داشت. همچنین در خودرو X22 نمای جلو زیبا و چشم نواز و بدنه با طراحی عضلانی و اسپرت هست. دلیلغ های عقب نیز تقریبا زیبا هستند. کیفیت متریال داخلی کابین معقول هست و ارگونومی نیکوی بین ادوات وجود دارد. فضای سرنشینان نسبت به خودروهای هم رده افزایش هست.

 

رانندگی با آن ها چگونه هست؟

چانگان حس راندن یک هاچ بک بزرگ را دارد. تسلط معقولی دارید و صندلی های آن حمایت نیکوی به عمل می آورند. با داشتن فرمان برقی در منطقه خوش دست هست و هنگام راندن آن در اتوبان بالابردن دور موتور برابر هست با صدای زیاد و پیشرانه درخوهست های شما را خیلی اجابت نمی کند. همچنین ام وی ام ابعاد کوچکی دارد و در شلوغی منطقه شما را به دردسر نمی اندازد، ضمن این که فعلا طراحی متفاوت آن جذاب هست. از گیربکس اتوماتیکش نباید انتظار زیادی داشت، در حین رانندگی حوهستان به سرعت سنج باانجام گرفت که عدد ۱۰۰ در جای ۶۰ هست!

ویژگی های و نقاط ضعف چانگان CS35

+ > جذابیت ظاهری، ابعاد معقول، فضای داخلی زیبا و ارگونومیک، فرمان برقی، گستردگی خدمات پس از فروش

-> گیربکس کند، قدرت قابل قبول پیشرانه، هندلینگ تکمیلا معمولی، دید ضعیف عقب

ویژگی های و نقاط ضعف ام وی ام X22

+ > طراحی مدرن، آسودهی رانندگی در منطقه، عملکـــرد نسبتا منطقی پیشرانه و گیربکس در نمونه های دستی، فضای داخلی جادار، تسهیلات معقول خرید

-> گیربکس کند در نمونه اتوماتیک، شتاب نامعقول، خدمات پس از فروش نه تعدادان معقول

جهت مشاهده قیمت چانگان CS35 کلیک کنید.

جهت مشاهده قیمت ام وی ام X22 کلیک کنید.