سیستم خودران فورد برای آفرود! • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

سیستم خودران فورد برای آفرود!

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶سیستم‌های خودران به احتمال زیاد زیاد روش هستفاده از سیستم‌های حمل‌ونقل کنونی را تغییر خواهند داد اما آیا این تکنولوژی‌ها برای افرادی که از آفرود لذت می‌برند نیز تأثیر بزرگی خواهد داشت؟


هنوز این موضوع مشخص نیست اما فورد از مزیت‌های بالقوه این سیستم‌ها آگاه بوده و اختراعی را ثبت کـــرده که به محصولات متمرکز روی آفرود کمپانی اجازه خواهد داد تا به‌صورت پایلوت در سطح معین حرکت کنند.


سیستم فورد از یک پرداخانومده کامپیوتری با ساختارهای ذخیره‌ای تشکیل انجام گرفته که می‌تواند بخشی از زمین را بررسی کـــرده و اگر آن بخش ایمن باانجام گرفت به لطف سیستم تعلیق فعال از مانع عبور کند.


در اختراع مذکور شاهد حسگرهایی هستیم که شی موردنظر را تشخیص داده و تصمیمی مقتضی درباره امکان عبور معقول خودرو از چالش‌های پیش رو را اتخاذ می‌کند. اگر سیستم تشخیص دهد که مانع می‌تواند مشکل ایجاد کند درباره ایمنی سرنشینان و باقی ماندن آن‌ها در خودرو تصمیم خواهد گرفت و در صورت ترجیح ماندن در خودرو بجای خروج از آن هانجام گرفتار خواهد داد.


دیگر ویژگی جالب‌توجه سیستم خاص فورد اینکه شامل ریموت کنترل دستی هست که می‌تواند به مالک اجازه کنترل خودرو را در صورت تشخیص اشتباه سیستم نظیر چپ کـــردن بدهد.


درحالی‌که دیگر خودروهای شاسی‌بلند و آفرود دارای کنترل حرکت در سرپایین هستند، سیستم فورد زیاد پیشرفته‌تر بوده و کامپیوترهای آن در واقع بدون دخالت‌های راننده تصمیم‌گیری می‌کنند.

آیا این فردا هست؟ ما که قطعاً می‌گوییم بله!