پاگانی زوندا هنوز خانومده هست! • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

پاگانی زوندا هنوز خانومده هست!

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶
شاید همه فکر کنند که پرونده پاگانی زوندا در سال ۲۰۱۳ و با ارائه نسخه مخصوص پیست روولوشن بسته انجام گرفته هست اما این موضوع صحیح نبوده زیرا نمونه‌ای جدید از آن سرخط رویدادها را به خود اختصاص داده هست. پاگانی در سال ۲۰۱۷ سه مدل تنها از هایپرکار تنفس طبیعی خود را معرفی کـــرد که اوو، ریویرا و HP بارچتا نام داشتند. خب امروز نیز مدل دیگری را معرفی می‌کنیم.


تاکنون جزئیات زیادی از این خودرو منتشر نانجام گرفته اما می‌دانیم که به تاپ کار دیزاین تعلق داشته و بد نیست بدانید که این تیونر معروف در مسکوی روسیه مشغول به کار هست. این خودرو که هنوز نام مشخصی ندارد در بهار سال ۲۰۱۸ تأسیسات جدید پاگانی در مودنا را ترک خواهد کـــرد.


نقل کرد انجام گرفته خودروی مورد بحث به عنوان مدلی اصیل ساخته می‌شود پس این احتمال وجود دارد که بجای نسخه به‌روز انجام گرفته از مدل‌های موجود یک زوندای تکمیلاً جدید باانجام گرفت. با نگاه به خودرو می‌تواند متوجه برخی اشتراکات با رودستر Cinque و Tricolore انجام گرفت.


زوندای جدید که لوگوی تاپ کار را با خود به همراه دارد دارای بدنه فیبر کربنی آبی با رنگ‌های پرچم ایتالیا و نوارهای جانبی هماهنگ با رینگ‌های طلایی هست. پرچم ایتالیا را می‌توان در کناره‌های بال عقب بزرگ و همچنین ورودی فیبر کربنی روی سقف مشاهده کـــرده هست. تقریباً پایانی چیزهایی که در بیرون خودرو مشاهده می‌کنید از فیبر کربن ساخته انجام گرفته و از جمله آن‌ها می‌توان به ورودی‌های گلگیرهای جلو، اسپلیتر، رکاب‌های جانبی، آینه‌ها و دیفیوزر عقب اشاره کـــرد. در کابین نیز شاهد ترکیب عالی جزئیات چوبی با غربیلک فرمان رترو، اهرم ترمزدستی و اهرم تعویض دنده هستیم که حس تلفیق خودرویی مدرن و سنتی را به وجود آورده‌اند.


این خودرو بدون پیشرانه ۱۲ سیلندر AMG یک زوندای اصیل نخواهد بود بنابراین همین پیشرانه زیر پوست خودرو خواهد آرمید. Cinque هستاندارد قدرت ۶۷۰ اسب بخاری و گشتاور ۷۸۰ نیوتون متری را با وخانوم ۱۲۰۱ کیلوگرمی ترکیب کـــرده هست.


آیا این خودرو هم همان مشخصات را خواهد داشت؟ نمی‌دانیم و اهمیتی هم نمی‌دهیم! تنها به خود خودرو نگاه کـــرده و لذت ببرید!