همایش بین‌المللی صنعت خودرو و اخبار تازه • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

همایش بین‌المللی صنعت خودرو و اخبار تازه

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

حیاتی‌ترین اخبار دنیای خودرو در این روزها در کشورمان حول پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو می‌گردد.

مدیرعامل رنوپارس از پلن این شرکت برای توسعه همکاری با قطعه سازان ایرانی برای بهبود کیفیت و داخلی سازی افزایش رویداد داده هست.
اسماعیلی اضافه کـــرد:

قطعه سازان ایرانی باید رقابت‌پذیری را ارتقا دهند، این کلید موفقیت در صنعت خودرو ایران هست.

مدیرعامل رنوپارس با اشاره به زیرساخت‌های حیاتی در ایران گفت:

انرژی ارزان و نیروی انسانی ماهر ثروت هست، اما برای رسیدن به رقابت‌پذیری باید پروسه‌ها تقویت شوند. مدیریت کیفیت و همچنین داخلی سازی عمیق زیاد حیاتی هست.

او با بیان اینکه رنوپارس با پلن‌های جامع حمایتی در کنار قطعه سازان قرار دارد گفت:

مسلماً ما نیز به‌عنوان خودروساز برای تولید خودروهای باکیفیت به حمایت قطعه سازان نیاز داریم.


پاسکال فلتن، مدیر ناحیه‌ای رنو در ایران در نقل کردرانی پنجمین همایش صنعت خودرو ایران هم گفت:

پلن داریم تا در فردا نزدیک پلتفرم جدید را برای تولید در ایران و صادرات از آن به کشور بیاوریم. اصول این پلتفرم‌ها در کنار داشتن ایمنی معقول و آلایندگی پایین، قابلیت رقابت‌پذیری آن‌ها هست. با آغاز پلن جدید رنو در ایران، دانش تکنولوژی قابل‌توجهی تا سال ۲۰۲۰ به ایران می‌آید و از طرفی قرار هست از این کشور قطعات، محصول تکمیل، مواد خام و دانش فنی به مناطق دنبال رنو و ایران صادر شود. در حال حاضر فعالیت تیم رنو در ایران برای توسعه پیشرانه‌ها و گیربکس‌های جدید آغاز انجام گرفته هست.

به نقل کرد مدیر ناحیه‌ای رنو با عملیاتی انجام گرفتن دور جدید همکاری‌های رنو در ایران، فرصت‌های شغلی حدوداً ده برابر خواهد انجام گرفت. همچنین حجم کل سرمایه‌گذاری رنو در ایران به ۸۰۰ میلیون یورو می‌رسد.


مدیرعامل ایران‌خودرو در این همایش خوهستار خصوصی‌سازی خودروسازی در ایران انجام گرفت و خوهست تا دولت در این راه مانع ایجاد نکند. هاشم یکه زارع گفت:

واقعیت آن هست که برخی مسئولین می‌خواهد از صفر تا صد را یک شبه طی کنند و ناگهانی تصمیمات جدیدی می‌گیرند که با واقعیت فاصله دارد. این سطح از دشوارگیری به شکلی هست که باعث انجام گرفته تا بنز هم نتواند هستانداردهای جدیدی ایران را پاس کند. شاید بهتر باانجام گرفت برای پیشتازی در صنعت خودرو جهان، ابتدا خود را به بازار جهانی و بزرگان این صنعت نزدیک شویم و بعد به سمت برتری و پیشتازی حرکت کنیم.


قاسم جهرودی، مدیرعامل سایپا نیز قول خودکفایی حداقل ۵۰ درصدی در این شرکت را داد. به نقل کرد جهرودی سایپا در هر سال از یک پلتفرم ایرانی رونمایی خواهد کـــرد. مدیرعامل سایپا همچنین خروج سایپا از خط تولید را در فردا نزدیک منتفی دانست. وی همچنین از معرفی یک خودروی مشترک با رنو با قیمتی زیر ۳۰ میلیون تومان رویداد داد که طبیعتاً رنو کویید خواهد بود.

مدیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم گفت:

مجلس و کمیسیون صنایع در مقابل زورگویی‌ها و حتی درخوهست‌های غیرمنطقی برخی از نمایندگان خواهد ایستاد و پشتیبان صنعت خودرو خواهد بود

عزیز اکبریان در ادامه افزود:

متأسفانه کیفیت محصولات داخلی و به دنبال آن قطعات تولید داخل مورد رضایت آقام کشور نیست و باید در رهستای رانجام گرفت کیفیت تلاش کنیم.

انجمن واردکنندگان خودرو در یک نامه به مدیر دیوان عدالت اداری، خوهستار ابلاغ دستور قطعی برای تعیین تکلیف قیمت خودروهای وارداتی انجام گرفت. در این نامه با انتقاد از نقش دولت مخصوصاً از ابتدای سال ۱۳۹۶ در برهم زدن نظم بازار و افزایش غیر قابل تصور قیمت خودروها و رفتارهای خلاف منافع مصرف‌کنندگان، خوهستار تعیین تکلیف قطعی موضوع برای رهایی از رکود جاری و بلاتکلیفی واردکنندگان و مصرف‌کنندگان انجام گرفته هست.


در همین حال همچنان دولتی‌ها ساز مخالف را کوک کـــرده و از دستور دیوان عدالت اداری ابراز بی‌رویدادی می‌نمایند. دولت در طرح جدید خود می‌خواهد تعرفه‌ای را که تا ده برابر افزایش داده بود به میزان ۲۰ درصد برای خودروهای هیبریدی کاهش دهد.

مدیرکل حوزه ریهست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری اعلام کـــرد دستور توقف افزایش تعرفه خودروها لازم‌الاجرهست و دستور متایم مبنی بر توقف عملیات اجرایی تعرفه واردات خودرو مصوب دی ماه هیئت دولت به دفتر حقوقی هیئت دولت ابلاغ انجام گرفته هست و اگر به دستور دیوان عدالت اداری عمل نکنند مستنکف محسوب می‌شوند.

در حاشیه این همایش نیز از نسخه پلاگین هیبریدی دنا پلاس نیز رونمایی انجام گرفت. این مدل دنا مجهز به یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۴۰ اسب بخار و گشتاور ۲۲۰ نیوتن متر هست که در مجموع توان پیشرانه را در حالت ترکیبی به ۲۰۰ اسب بخار و ۳۰۰ نیوتن متر می‌رساند. برای انتقال نیرو هم از یک گیربکس اتوماتیک هستفاده انجام گرفته هست. دنا پلاس هیبریدی قادر هست تا با تکیه بر نیروی ذخیره انجام گرفته در باتری‌ها مسافت ۹۰ کیلومتر را در حالت پایان الکتریکی طی نماید. قیمت این نسخه از دنا زیاد از ۷۰ میلیون تومان پیش‌بینی انجام گرفته هست.

دنا پلاس پلاگین هیبریدی
نسخه پلاگین هیبریدی میتسوزیادی اوتلندر نیز بالاخره به خیابان‌های ما پای گذاشت. این مدل اوتلندر یکی از دلایل هستقبال بالا از آن در اروپا و یکی از پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند پلاگین هیبریدی جهان محسوب می‌شود. اوتلندر پلاگین هیبریدی با قیمت ۳۱۷ میلیون تومان به فروش خواهد رسید.

میتسوزیادی اوتلندر پلاگین هیبریدی
ورود اینفینیتی به بازار ایران نیز رویداد آخر مهست. برند لوکس زیرشاخه نیسان می‌تواند به بازار خودروهای پریمیوم کشور تنوعی تازه ببخانجام گرفت. یکی از واردکنندگان معروف کشور به تازگی، مذاکراتی برای کسب مجوزهای نمایندگی حتمی اینفینیتی را در ایران آغاز نموده هست. احتمال می‌رود اینفینیتی با مدل QX30 ورود خود را به بازار ایران جشن بگیرد. مدلی که با اشتراکات زیادی با مرسدس GLA تولید می‌شود و احتمالاً قیمتی در بازه زیر ۴۰۰ میلیون خواهد داشت.

2017 Infiniti QX30