معرفی فیس‌لیفت شورلت مالیبو، چهرهٔ تازه، تکنولوژی‌های جدید • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

حدود سه سال پس‌ازاینکه نسل نهم شورلت مالیبو در نمایشگاه نیویورک ۲۰۱۵ رونمایی انجام گرفت، حالا ساخانومدهٔ آمریکایی نسخهٔ فیس‌لیفت انجام گرفتهٔ این سدان میان سایز را با چهرهٔ تازه و تکنولوژی‌های جدید معرفی کـــرده هست. ازجمله تغییرات ظاهری مالیبو می‌توان به جلوپنجرهٔ ابداًح‌انجام گرفته، سر اگزوزهای متفاوت، تریم کرومی جدید، طراحی مجدد سپر جلو و رینگ‌های جدید اشاره کـــرد. همچنین دلیلغ‌های جلو و عقب در دو تیپ LT و Premier به تکنولوژی LED نیز مجهز انجام گرفته‌اند.

در داخل نیز به‌صورت هستاندارد پایانی تیپ‌های مالیبو ۲۰۱۹ به یک نمایشگر لمسی هشت اینچی مجهز انجام گرفته‌اند که سیستم هشداراتی-سرگرمی Infotainment 3 شورلت را ارائه می‌کند. این در حالی هست که در تیپ Premier، صفحه آمپر آنالوگ با یک نمونهٔ دیجیتالی هشت اینچی جایگزین انجام گرفته هست. علاوه بر این، در تیپ L دوربین دید عقب بدون هیچ هزینهٔ اضافی ارائه می‌شود و تیپ Premier هم به‌صورت هستاندارد به گرم‌کن صندلی‌های عقب مجهز انجام گرفته هست. از دیگر ویژگی‌های کابین مالیبوی جدید هم می‌توان به پوشش چرمی غربیلک فرمان و دسته‌دنده و صندلی‌های پارچه‌ای مشکی اشاره کـــرد.

اما همراه با معرفی این فیس‌لیفت، همانند دیگر محصولات شورلت مثل تراورز و کروز، برای مالیبوی جدید هم نسخهٔ اسپرت RS ارائه انجام گرفته هست. این مدل از ویژگی‌هایی چون جلوپنجرهٔ مشکی‌رنگ، اسپویلر عقب، سر اگزوزهای دوگانه و رینگ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی برخوردار هست؛ اما با وجود هستایل تهاجمی‌تر مالیبو RS، در این مدل از ارتقاء فنی رویدادی نیست و از همان پیشرانهٔ ۱٫۵ لیتری چهار سیلندر توربو هستفاده می‌کند. این موتور ۱۶۵ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد که این نیرو از طریق یک گیربکس CVT جدید انتقال پیدا می‌کند.

به صورت حتم در لیست موتورهای مالیبو یک پیشرانهٔ بزرگ‌تر ۲ لیتری توربوشارژ با ۲۵۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۲ نیوتن متر گشتاور هم وجود دارد که در کنار یک گیربکس ۹ سرعتهٔ اتوماتیک قرار می‌گیرد. این موتور اما صرفاً در مدل Premier ارائه می‌گردد. شورلت نسخهٔ فیس‌لیفت انجام گرفتهٔ مالیبو را از پاییز امسال به بازار عرضه خواهد کـــرد درحالی‌که قیمت مدل جدید RS آن از حدود ۲۵ هزار دلار آغاز می‌شود.