پیوندی قلبی بین کادیلاک و کوروت در کار نیست • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

پیوندی قلبی بین کادیلاک و کوروت در کار نیست

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

تعدادی پیش کادیلاک در مدل CT6 V-Sport، پیشرانهٔ تکمیلاً جدید ۴٫۲ لیتری V8 بای‌توربوی خود را معرفی نمود. این موتور که ۵۵۰ اسب بخار قدرت و ۸۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند، حداقل روی کاغذ پیشرانهٔ وحشی و بی‌رحمی هست. این عملکـــرد بالا در کنار این موضوع که پیشرانهٔ جدید کادیلاک در مرکز جنرال موتورز در کنتاکی ساخته می‌شود، یعنی همان‌جایی که شورلت کوروت به تولید می‌رسد، موجب انجام گرفت این احتمال مطرح گردد که ممکن هست پیشرانهٔ V8 جدید کادیلاک در نسل فردأ کوروت موردهستفاده قرار گیرد.

حال اما به نقل Autoblog مشخص انجام گرفته که موتور جدید کادیلاک در زیر کاپوت هیچ‌یک از دیگر محصولات جنرال موتورز قرار نخواهد گرفت. این موضوع را مدیر کادیلاک جناب آقا «Johan de Nysschen» طی مصاحبه‌ای در نمایشگاه نیویورک مطرح کـــرده هست. وی در این مصاحبه بلافاصله شایعات هستفاده از موتور هشت سیلندر جدید کادیلاک در خودروهای دیگری غیر از CT6، به‌ویژه شورلت کوروت موتور وسط فردا را قویاً رد کـــرده و اذعان نموده گمانه‌خانومی‌ها در رابطه با هستفاده از پیشرانهٔ V8 بای‌توربوی کادیلاک در کوروت را کنار بگذارید. این اتفاق هرگز روی نخواهد داد.

وی در ادامه نقل کرد هست که پیشرانهٔ جدید کادیلاک افزایش بر روی پالایش تمرکز دارد تا عملکـــرد. این موتور با برخورداری از ویژگی‌هایی چون زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها، تزریق مستقیم سوخت، غیرفعال‌سازی سیلندرها و سیستم توقف-حرکت، یکی از پیشرفته‌ترین موتورهایی محسوب می‌شود که کادیلاک تاکنون ساخته هست؛ اما درحالی‌که معلوم انجام گرفته به دلیل عدم تطابق گروه خونی، پیوند قلبی بین کادیلاک با کوروت در کار نیست، میدانیم که کوروت موتور وسط قدرت زیادی خواهد داشت زیرا شایعاتی نشان می‌دهند که این سوپراسپرت جدید آمریکایی می‌تواند از یک موتور ۴٫۲ لیتری V8 دو توربو با ۶۵۰ اسب بخار قدرت و همین‌طور یک واحد ۵٫۵ لیتری V8 با ۸۵۰ اسب بخار قدرت هستفاده کند.