تاپیک جامع کولر پژو 405 و خانواده. - صفحه 174 - مهر و موم فلزی • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

سلام
در تعداد صفحه قبل اشاره کـــردم که کلاچ کولر ۴۰۵ مدل ۹۴ همکارم در برخی مواقع خود به خود قطع میانجام گرفت و یا ابداً با زدن کلید A/C درگیر نمیانجام گرفت که با بررسی که انجام دادیم متوجه انجام گرفتیم که مشکل از رله مشکی ۳۰ آمپر مربوط به بوبین کلاچ کمپرسور هست که با تعویض کـــردن این رله مشکل حل انجام گرفت .

تعداد روز قبل ، این همکارم متوجه انجام گرفته بود که فن مربوط به تهویه هم گهگاهی قطع و وصل میشه . معمولا در حین حرکت و یا در هنگام کم و زیاد کـــردن درجه فن ، این حالت ایجاد میانجام گرفت . مقداری بررسی کـــردیم و سینی رله زیر فرمان ( بالای پای راننده) رو مجددا چک کـــردیم و دیدیم که سوکت موبوط به رله زرد تقریبا ذوب انجام گرفته . ماشین رو بردیم پیش یک تعمیرکار و ازش خوهستیم که سوکت رو عوض کنه . یک سوکت از یک دسته سیم قدیمی کارکـــرده جدا کـــرد و به جای سوکت ماشین همکارم نصب کـــرد و سیم هاش رو هم لحیم کـــرد و چسب برق زد . رله زرد ۲۵ آمپر فن تهویه رو هم دیگه عوض کـــردیم . تایمی سوکت قدیمی رو دیدم متوجه همه چی انجام گرفتم . کیفیتش از زمین تا آسمون با سوکت فابریک فرق داشت . تعمیرکار هم میگفت که در ماشین های تولید جدید چنین حالتی زیاد پیش اومده چون کلا دسته سیم ضعیف تر و بی کیفیت تری دارند .
سوکت فابریک ، پایه های رله رو ابداً به نیکوی سوکت قدیمی به طور تکمیلا محکم نگه نمی داشت و کلا بی کیفیت تر و ضعیف تر بود . تایمی جریان عبوری از اتصال بالا باشه و محل اتصال هم لق باشه دقیقا این حالت داغ انجام گرفتن انجام گرفتید ایجاد میشه . متاسفانه به خاطر یک سوکت ضعیف و بی کیفیت ، کلی دردسر ایجاد انجام گرفت . فکر میکنم این رله ها و سوکت های روی سینی رله بالای پای راننده در ۴۰۵ و پارس و سمند مشترک هست . امیدوارم این تجربه بتونه برای سایر مخاطبانی که مشکل مشابه دارند ، مفید واقع بشه و اگر کاربری با چنین مشکلی روبرو انجام گرفت ، این قسمت رو هم بررسی کنه .
(احتمالا مشکل درگیر نانجام گرفتن کلاچ کمپرسور کولرش هم مربوط به لق بودن پایه های سوکت رله بوده که با نصب رله جدید اتصال بهتری با سوکت ایجاد انجام گرفته)

این هم تصویر ها :
 
تصویر
 
تصویر

این هم جدول و طرح شماتیک دسته سیم و سوکت ها و رله هست که تو نت پیدا کـــردم :

تصویر

تصویر

تصویر

    No Replacement for Displacement

HorsePower sells car but Torque wins race

دشمن دانش ، جهل نیست بلکه توهم دانستن هست