اکسسوری‌های هیجان‌انگیز برای خودروی شما • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

اکسسوری‌های هیجان‌انگیز برای خودروی شما

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷

تایمی صحبت از جذابیت ماشین باانجام گرفت، ناخودآگاه پای اکسسوری هم وسط می‌آید. اکسسوری تقریبا مترادف زیورآلات هست؛ یعنی چیزهایی که باعث زیبایی و جذابیت افزایش می‌شوند. ماشین ما، خانه متحرک مهست. ممکن هست ساعات یا دقایقی را که در آن هستیم، خیلی معمولی سپری کنیم یا دلمان بخواهد این خانه متحرک را به وسیله اکسسوری خودرو، زیبا و شیک‌تر کنیم و از لحظاتمان لذت افزایشی ببریم. این مقاله مخصوص دسته دوم نوشته انجام گرفته هست؛ کسانی که دوست دارند به وضع ماشینشان رسیدگی کنند، آن را شیک و زیبا نگه دارند و لذت افزایشی ببرند.

تایمی صحبت از جذابیت ماشین باانجام گرفت، ناخودآگاه پای اکسسوری هم وسط می‌آید. اکسسوری تقریبا مترادف زیورآلات هست؛ یعنی چیزهایی که باعث زیبایی و جذابیت افزایش می‌شوند. ماشین ما، خانه متحرک مهست. ممکن هست ساعات یا دقایقی را که در آن هستیم، خیلی معمولی سپری کنیم یا دلمان بخواهد این خانه متحرک را به وسیله اکسسوری خودرو، زیبا و شیک‌تر کنیم و از لحظاتمان لذت افزایشی ببریم. این مقاله مخصوص دسته دوم نوشته انجام گرفته هست؛ کسانی که دوست دارند به وضع ماشینشان رسیدگی کنند، آن را شیک و زیبا نگه دارند و لذت افزایشی ببرند.

 

تقسیم بندی اکسسوری خودرو

اکسسوری خودرو به طور کلی به دو دسته اکسسوری داخل اتاقک و اکسسوری بدنه یا خارج ماشین تقسیم می‌شود. همان‌طور که از اسم‌شان پیدهست، دسته نخست شامل مواردی مثل کیف ابزار، کیف‌های مرتب کننده، روکش فرمان، صندلی و موارد مشابه می‌شود و اکسسوری خارج ماشین شامل رینگ متنوع، انواع دلیلغ و موارد مشابه هست. معمولا هزینه اکسسوری داخل اتاقک کاهش از اکسسوری خارج خودرو هست. بسته به نیاز و بودجه‌ای که دارید، می‌توانید سراغ اکسسوری داخلی، خارجی یا هر دو بروید.

 

اکسسوری بدنه؛ یک انتخاب مهیج

 

اغلب، جناب آقاان افزایش از خانم‌ها طرفدار اکسسوری بدنه خودرو هستند. کافی هست ماشین‌باز باشند و عاشق اتومبیلشان تا از هر فرصتی برای به روز کـــردن ظاهرش هستفاده کنند. عمده تمرکزشان هم روی عوض کـــردن رینگ‌ لهستیک‌ها، تغییر ارتفاع و خرید لامپ و هدلایت خودرو هست. 

دلیل عوض کـــردن رینگ شامل موارد مختلفی می‌شود؛ عده‌ای دوست دارند عملکـــرد فرمان را بالا ببرند، به همین دلیل دنبال رینگ و تایر جدید می‌گردند. عده دیگری هم به سادگی مدل رینگ ماشینشان را نمی‌پسندند و دوست دارند آن را از فرم هستاندارد کارخانه دربیاورند. بعضی‌ها هم صرفا دنبال تنوع هستند. توصیه ما این هست که به هر دلیلی که قصد تعویض رینگ یا تایر را دارید، نخستا سراغ رینگ‌های خیلی بزرگ نروید و تا جایی که امکان دارد رینگی با اندازه نزدیک به رینگ هستاندارد کارخانه بخرید. نکته دوم اینکه رینگ‌های موجود در ایران اغلب از جنس آلومینیوم ساخته انجام گرفته‌اند و یک تکه یا تعداد تکه هستند. اگر قرار هست رینگ تعداد تکه بخرید، حتما به کیفیت آن دقت داشته باشید چون اگر کیفیت پایینی داشته باانجام گرفت، امکان جدا انجام گرفتن قطعات آن وجود دارد. در این صورت انتخاب رینگ یک تکه بهتر هست. یادتان باانجام گرفت قبل از تعویض رینگ حتما با یک مکانیک قابل صحبت کنید و از او درباره هستاندارد بودن انتخابتان برای لهستیک ماشین سوال بپرسید.

تعویض لامپ و نصب هدلایت هم افزایش مدنظر جوان‌ترههست. آن‌ها گزینه‌های متنوعی برای نصب هدلایت و لامپ پیش رو دارند و حتی بعضی از سایت‌ها تعلیم نصب هدلایت هم دارند، با وجود این توصیه می‌کنیم کار را به دست کاردان بسپارید و با کمی هزینه، خیال خودتان را بابت درست بودن نصب هدلایت و دلیلغ آسوده کنید.

 

انواع اکسسوری داخل ماشین

 

اکسسوری داخل ماشین را می‌توان به دو دسته تقسیم کـــرد؛ زینتی و کاربردی. برای مثال آویز آینه، روکش فرمان و روکش صندلی ممکن هست افزایش جنبه تزئینی داشته باشند و جعبه ابزار، نگه دارنده گوشی و شارژر جنبه کاربردی. در ادامه با بعضی از رایج‌ترین انواع اکسسوری داخلی آشنا می‌شوید. 

یخچالی برای مسافرها: اگر زیاد اهل مسافرت کـــردن هستید، داشتن یک یخچال برای اتومبیل‌تان انتخاب نیکوی به نظر می‌رسد. یخچال‌ها معمولا با توجه به اینکه تعداد لیتری هستند، قابلیت سرمایشی و گرمایشی به صورت هم‌زمان دارند و اینکه به برق منطقهی وصل می‌شوند یا نه، از نظر قیمت در گروه‌های کم و زیاد قرار می‌گیرند. 

لوازم مربوط به گوشی موبایل: گوشی موبایل به دو وسیله افزایش از هر چیز دیگری نیاز دارد؛ یکی نگه‌دارنده هست و دیگری شارژر. هنگام خرید نگه‌دارنده حتما سراغ گزینه‌های هستاندارد بروید و از قبل جای آن را تعیین کنید. برای انتخاب شارژر هم بهتر هست سراغ تبدیل کننده‌ها بروید تا اینکه یک شارژر جدید بخرید. اگر شارژر جدید گرفتید، از اصل بودن آن مطمئن شوید. در نهایت سعی کنید تا جایی که امکان دارد قبل از اینکه سوار اتومبیل شوید، گوشی را تکمیلا شارژ کنید و تا جایی که امکان دارد، برای عمر افزایش باتری سراغ شارژر اتومبیل نروید. 

روکش صندلی: هستفاده از روکش‌های چرمی به خصوص به دلیل لوکس بودن آن زیاد رواج دارد و روکش پارچه‌ای به دلیل آسودهی شست‌و‌شو و ضد تعریق بودن، طرفداران پر و پا قرص خودش را نگه داشته هست. قبل از خرید و تعویض، حتما از نکات مربوط به راهنمای خرید روکش صندلی بارویداد شوید و بعد آگاهانه دست به انتخاب بخانومید. 

لوازم بهداشتی داخل خودرو: بعضی اکسسوری‌ها هم هستند که باعث می‌شوند ماشینتان متداوم مثل یک دسته گل زیبا و تمیز باانجام گرفت. این وسایل شامل مواردی مثل کیسه زباله، اسفنج، پد و حوله میکروفایبر، پد پولیش، دستکش مخصوص شست‌و‌شوی اتومبیل و انواع شوینده‌ها می‌شود. کیسه یا کیف مخصوص زباله فضای داخلی را تمیز نگه می‌دارد و با سایر موارد می‌توانید بین فاصله هر دو کارواش، درون و بیرون ماشین را تمیز کنید و برق بیندازید.

جعبه ابزار: داشتن جعبه ابزار منظم و مرتب و کیف تقسیم‌کننده یا دیوایدر (Divider) در خودرو باعث سر و سامان گرفتن وسایل شما و دسترسی معقول به ابزارها در زمان لازم می‌شود. 

روکش فرمان: انواع متنوع روکش فرمان در بازار موجود هست که بسته به سلیقه‌های مختلف در دسترس قرار دارد. نکته حیاتیی که باید به آن توجه داشت آسودهی، نرمی و ضد تعریق بودن این وسیله هست. اگر جزو کسانی هستید که دست‌هایتان مرتب عرق می‌کند، بهتر هست سراغ روکش‌های پارچه‌ای بروید که کاهش باعث تعریق می‌شوند.

 

نخست درون، بعد بیرون

شاید شما هم در مکالماتتان شنیده‌اید که می‌گویند اگر کلی به خودت برسی اما درونت ضعیف باانجام گرفت، پایان تلاش‌هایت بی‌فایده هست. وضعیت اتومبیل هم همین طور هست. اگر به ظاهر آن برسید اما ماشین از نظر فنی رسیدگی لازم را دریافت نکند، کار از خشت نخست اشتباه هست. پایان چیزهایی که درباره اکسسوری خودرو گفتیم در صورتی معنا پیدا می‌کنند که ماشین شما به لحاظ فنی سالم باانجام گرفت. پس همین الان دست به کار شوید، قیمت انواع روغن موتور خودرو و ویژگی‌های آن را دربیاورید و با توجه به نیازتان نخست به داد مغز خودرو، یعنی موتور آن برسید. بعد هم هر تعداد ماه یک بار آن را به تعمیرگاه ببرید و تعویض‌های لازم را انجام دهید. بعد از رعایت این نکات هست که اکسسوری‌هایش ارزش افزایشی پیدا می‌کنند و رسیدگی به آن شیرین‌تر می‌شود.