هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال 2020 عرضه می‌شود • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷


معمولاً پینین فارینا به خاطر طراحی‌های زیبای خود شناخته می‌شود اما پس از اینکه ماهیندرای هند این کمپانی را خرید عمده تمرکز پینین فارینا روی ساخت خودروهای الکتریکی معطوف انجام گرفت. یک هایپرکار الکتریکی عرضه انجام گرفته در سال ۲۰۲۰ می‌تواند نخستین خودروی تاریخ این برند لقب بگیرد. محصولات افزایش پینین فارینا نیز در سال‌های فردا عرضه خواهند انجام گرفت.


حمایت ماهیندرا همچنین به پینین فارینا اجازه طراحی، مهندسی و ساخت محصولات خود را خواهد داد. این برند روی ساخت محصولات الکتریکی لوکس و پرفورمنس تمرکز خواهد کـــرد. تکنولوژی الکتریکی محصولات پینین فارینا از دانش ماهیندرا در فرمول E گرفته می‌شود.


مدت‌های مدیدی هست که پینین فارینا به دنبال ساخت محصولات خاص خود می‌باانجام گرفت. مدیرعامل این شرکت جناب آقا پائولو پینین فارینا در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ نقل کرد بود:

آرزوی پدرم تأسیس یک کمپانی خودروسازی بود و به صورت حتم پدربزرگ نیز همین آرزو را داشت. هم‌اکنون من برای تبدیل کـــردن این آرزو به واقعیت پلن‌هایی دارم.

ماهیندرا در سال ۲۰۱۵ پینین فارینا را با بهای ۱۸۵ میلیون دلار خرید. از آن زمان تاکنون ایتالیایی‌ها سوپرکارهای مفهومی قابل‌توجهی را معرفی کـــرده‌اند. دو نمونه جدید این خودروها شاسی‌بلند K350 و سدان h500 هستند. به صورت حتم نسخه قبلی‌تر HK GT احتمالاً بهترین پیش‌نمایش سوپرکار تولیدی این شرکت می‌باانجام گرفت. این خودرو دارای فرم کلی سیال و روان بوده و دو درب بزرگ گالوینگ باعث دسترسی به دو ردیف صندلی‌های آن می‌شوند. HK GT دارای چهار پیشرانه الکتریکی با خروجی کل ۱۰۷۳ اسب بخار بوده و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۲٫۷ ثانیه‌ای دارد. پینین فارینا این کانسپت را به باتری نسبتاً کوچک ۳۸ کیلووات ساعتی مجهز کـــرده اما احتمال هستفاده از یک توربین، سلول سوخت هیدروژنی یا پیشرانه احتراق داخلی برای افزایش برد آن وجود دارد.

در سال ۲۰۱۷ رویدادی منتشر انجام گرفت مبنی بر اینکه ماهیندرا می‌خواهد محصولات الکتریکی پینین فارینا در آمریکا و چین عرضه شوند. مدیرعامل گروه ماهیندرا در آن زمان نقل کرد بود:

رقابت در آمریکا به گونه‌ای هست که اگر در این بازار حضور یابید می‌توانید هرجایی باشید؛ بنابراین زمانی که شما در آمریکا خودرو بفروشید باید رقابتی‌ترین محصولات را داشته باشید.