معرفی مدیرعامل و مدیر جهانی جدید مزدا • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

معرفی مدیرعامل و مدیر جهانی جدید مزدا

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

مزدا برخی تغییرات در مدیران ارانجام گرفت خود را اعلام کـــرد. حیاتی‌ترین تغییر رخ داده در این کمپانی ژاپنی معرفی مدیرعامل و مدیر جهانی جدید این برند هست.

ماسامیچی کوگایی، مدیرعامل قبلی مزدا

هم‌اکنون آکیرا ماروموتو به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت انتخاب انجام گرفته هست. مدیر جدید مزدا تا همین تعداد روز پیش به عنوان معاون اجرایی شرکت در آمریکا انجام‌وظیفه می‌کـــرده هست.

آکیرا ماروموتو

ماروموتوی ۶۰ ساله جایگزین ماسامیچی کوگایی می‌شود که از این پیس سمت مدیر هیئت‌مدیره را در اختیار می‌گیرد. مدیر پیشین هیئت‌مدیره جناب آقا سیتا کانای نیز جایگاه خود را ترک کـــرده تا جا برای کوگای و ماروموتو باز شود.

کیوشی فوجی وارا

با حضور ماروموتو در سکان‌داری مزدا، مدیر بخش تحقیقات و توسعه این شرکت جناب آقا کیوشی فوجی وارا عهده‌دار ریهست بخش آمریکای این شرکت خواهد انجام گرفت. فوجی وارا که ۵۸ ساله هست با حفظ سمت همچنان ریهست بخش تحقیقات و توسعه را نیز بر عهده خواهد داشت. این مدیر با سابقه از سال ۱۹۸۲ تاکنون در مزدا مشغول به کار بوده و برخی پست‌های ارانجام گرفت مزدا در این سال‌ها از جمله مدیریت بخش اروپایی را عهده‌دار بوده هست.

کوگای ۶۳ ساله سابقه افزایشی در مزدا داشته و از سال ۱۹۷۷ تاکنون با این برند همکاری دارد.

 آکیرا ماروموتو
همه این تغییرات پس از دیدار عمومی سهامداران اعلام انجام گرفته‌اند. این دیدار در ۲۶ ژوئن انجام گرفته و به صورت حتم نیازمند دیدار بعدی مدیران خواهد بود. به صورت حتم انتظار نداریم هیچ مانع بزرگی در راه سکان‌داری ماروموتو وجود داشته باانجام گرفت. مزدا شانزدهمین خودروساز بزرگ دنیا بوده و پس از تویوتا، نیسان، هوندا و سوزوکی پنجمین خودروساز بزرگ ژاپنی می‌باانجام گرفت.