فراخوان 300 هزار دستگاهی جیپ به خاطر سیستم تعلیق • مهر و موم

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

فراخوان ۳۰۰ هزار دستگاهی جیپ به خاطر سیستم تعلیق

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

فراخوان‌های خودرویی جزو اخبار روزمره صنعت خودرو هستند و فیات-کرایسلر در این موضوع تکمیلاً شناخته ‌انجام گرفته هست. به صورت حتم جدیدترین فراخوان اعلامی توسط این گروه خودروسازی کمی نگران‌کننده‌تر از موردهای قبلی می‌باانجام گرفت.


این بار جیپ لیبرتی هست که فراخوان انجام گرفته و مشکل آن به سیستم تعلیق ربط دارد. بازوهای کنترلی پایینی سیستم تعلیق عقب این خودرو به خاطر خانومگ‌زدگی می‌توانند معیوب شوند و این موضوع ریسک تصادف را در پی دارد.


سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراهی آمریکا این وضعیت را به عنوان “خوردگی اضافی” توصیف کـــرده هست. این امر می‌تواند باعث از دست رفتن کنترل خودرو شود.


مشکل مورد بحث مدل‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷ جیپ لیبرتی را که هم‌اکنون با مدل‌های چروکی و کامپس جایگزین انجام گرفته تحت تأثیر قرار داده هست. فیات-کرایسلر می‌گوید تعداد ۲۳۹۹۰۴ دستگاه از این خودروها در آمریکا تردد می‌کنند که باید برای تعویض قطعات سیستم تعلیق به نمایندگی‌ها مراجعه کنند. ۴۹۷۱۲ دستگاه در مکزیک و ۳۶۱۹۹ دستگاه دیگر نیز در کانادا فراخوان انجام گرفته‌اند.


جیپ لیبرتی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ و در دو نسل تولید انجام گرفته هست. این فراخوان شامل نسل نخست بوده که در داخل شرکت با نام KJ شناخته می‌شود و در سال ۲۰۰۷ باخانومشسته انجام گرفته هست. این خودرو فروش حدود ۵۶۰ هزار دستگاهی در آمریکا داشته بنابراین فراخوان یاد انجام گرفته حدود نیمی از این نسل را شامل انجام گرفته هست.


فیات-کرایسلر نقل کرد که تنها یک تصادف مرتبط با این مشکل رخ داده هست که خوشبختانه مجروحی نداشته هست. انتظار می‌رود قطعات جدید برای تعویض تا ماه فردا آماده باشند.