می 2017 - مهر و موم فلزی با تکنولوژی بالا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

چه کسی می‌گوید که آلمانی‌ها حس شوخ طبعی ندارند و با یک چهره جدی فقط کار می‌کنند تا بازارهای جهانی را قبضه کنند؟ این موضوع حداقل برای صنعت خودروسازی آلمان صادق نیست، زیرا حدود یک سال پیش همزمان با سالگرد ۱۰۰ سالگی BMW، کمپانی خودروسازی مرسدس بنز برای …

سنسور اکسیژن – صفحه ۲۸ – مهر و موم فلزی

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

Re: سنسور اکسیژن

پستتوسط h.bakhshandeh » دیروز, ۱۸:۱۰


با سلام
دوستان بنده یه سنسور سیم و سوکت سبز رنگ داخل جعبه ایساکو خریدم وروی خود سنسور هم isaco حک شده اما برند دیگری نداره ولی خب فکر نمیکنم تولید داخل باشه شاید چینی اطلاع ندارم
اما تغییر ولتاژ سنسور خیلی دامنه کمی داره یعنی همیشه حول و حوش ۰٫۵ ولت و ۰٫۴ ولت تغییر میکنه الان ۱ ساله اینطوریه
چراغ چک هم روشن نمیشه مصرف هم شهری صدی ۷ و نیم یعنی جاده نمیرم
۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۸۹ ایسو والئو

بازگشت اسطوره، تجربهٔ رانندگی با فورد GT مدل ۲۰۱۷

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

نسل سوم سوپراسپرت فورد به ریشه‌هایش بازگشته است

فورد GT بازگشته است. این جمله برای علاقه‌مندان به خودرو می‌تواند بسیار خوشحال‌کننده باشد؛ اما این فقط یک سوپراسپرت معمولی نیست. این فورد GT است. این نسل سوم از یک سوپراسپرت بااصل‌ونسب و با تاریخی پرافتخار است. تعدادی کمی از خودروها می‌توانند احترامی را که نام فورد GT کسب کرده است را تجربه کنند. قرار است از این ماشین طی چهار سال آینده سالانه ۲۵۰ دستگاه تولید شود اما برای اینکه مالک یکی از آن‌ها شوید باید مبلغ ۴۵۰ هزار دلار را پرداخت کنید؛ اما فورد می‌خواهد با این سوپراسپرت غرور و لذتی بدون تکرار را برای مالکین فراهم آوَرَد و به همین دلیل حاشیهٔ سود بسیار کمی برای آن در نظر گرفته است؛ بنابراین فورد با GT جدید بیشتر حرکتی احساسی را بجای جنبه‌های مالی دنبال کرده است.

علاوه بر این، این فورد GT زیبا در علت وجودی خود نیز با پدربزرگش GT40 افسانه‌ای اشتراک دارد که آن پیروزی در مسابقات ۲۴ ساعتهٔ لمانز است و فرزند نورسیدهٔ خانوادهٔ فورد GT نیز توانست در مسابقات لمانز سال گذشته بدان دست پیدا کند. این در حالی است که فورد GT مسابقه‌ای و نسخهٔ جاده‌ای بسیار مشابه یکدیگر هستند. برخلاف تقریباً تمامی خودروهای تولیدی امروزی، این فورد GT به معنای واقعی کلمه از ابتدا به‌عنوان یک خودروی مسابقه‌ای طراحی شده است.

شاید علاقه‌مندان موافق استفاده از یک پیشرانهٔ V6 بجای یک نمونهٔ V8 سنتی در GT نباشند اما این تمام ماجرا نیست. هر میلی‌متر از بدنهٔ زیبای این ماشین بسیار کاربردی طراحی شده است که بهترین سنت‌های خودروهای مسابقه‌ای نیز آن‌را همراهی می‌کند. بدنهٔ خودرو آن‌قدر زیبا و محکم در اطراف پیشرانه طراحی شده که اگر موتور V6 توئین توربو اکوبوست درون آن نبود فرم ماشین کاملاً متفاوت می‌شد. همچنین در بخش جانبی این سوپراسپرت آمریکایی ورودی‌های هوای جسورانه‌ای برای تغذیهٔ اینترکولرها طراحی شده و در بالای آن‌ها نیز باله‌هایی برای شکل دادن جریان هوا به سمت عقب تعبیه شده است؛ بنابراین هرچند موتور V8 صدای زیباتری دارد اما استفاده از آن، این استایل زیبای فورد GT را از بین می‌برد.

رفتن به داخل فورد GT از بسیاری از خودروهای مسابقه‌ای و همین‌طور سوپراسپرت‌های معمولی راحت‌تر است. در اینجا رول کیج مخصوص مسابقات و با تائیدیهٔ فیا تعبیه شده است که هرگز در نگاه اول و یا حتی هنگام نشستن در GT متوجه آن نخواهید شد. این کاری است که انجام آن در بسیاری از خودروها به‌سادگی امکان‌پذیر نیست. به دلایل قانونی و ایمنی به جهت جلوگیری از اینکه سرنشینانی با قدِ کوتاه بیش‌ازحد به رول کیج نزدیک شوند، صندلی‌های فورد GT در مکان خود ثابت هستند اما در عوض در قسمتی نزدیک به محل قرارگیری زانوها، بندی نایلونی قرار دارد که با کشیدن آن مهر و موم فلزی‌ها به سمت پای راننده جلو می‌آیند.

با فشردن دکمهٔ استارت قرمزرنگ، صدایی از نیروگاه GT برمی‌خیزد که یادآوری می‌کند این خودرو تنها برای ادای احترام به میراث خود ساخته نشده بلکه مأموریت پدربزرگ خود را هم ادامه خواهد داد. در هنگام رانندگی نیز این پیشرانهٔ V6 اکوبوست با فریادی رعب‌انگیز ۶۵۰ اسب بخار قدرت و ۷۴۵ نیوتن متر گشتاور خود را رها می‌کند. در روی غربیلک فرمان کلیدی برای انتخاب حالات رانندگی معمولی، اسپرت و پیست وجود دارد که من آن‌را از روی N (نرمال یا معمولی) به روی T (پیست) می‌برم. بدین ترتیب هیدرولیک، کمک‌فنرها را فشرده می‌کند تا حرکت آن‌ها کمتر شود و در کمتر از یک ثانیه ارتفاع خودرو به میران ۵۰ میلی‌متر کم می‌شود. درنتیجه فورد GT برای آتش‌بازی در پیست آماده می‌شود.

فورد GT فقط به ماشین‌های مسابقه‌ای کلاس GTLM نزدیک نیست بلکه این هیولا در خارج از مسیر مسابقه هم کاملاً سریع است. با فشار بر روی مهر و موم فلزی ترمز نیز بال عقب فعال خودرو به یک ترمز هوایی عمودی تبدیل می‌شود. سپس با فشار دوبارهٔ مهر و موم فلزی گاز، برای افزایش داون‌فورس به‌آرامی پایین می‌رود. دو فلپ هم در قسمت جلویی خودرو قرار دارد که هوا را از درون دریچه‌های روی کاپوت عبور می‌دهد.

هنگام فشردن بیشتر مهر و موم فلزی گاز و افزایش خشونت، نعرهٔ موتور V6 بیشتر می‌شود. دنده را به چهار تعویض می‌کنم که سریعاً انجام می‌گیرد. موتور به فریاد باشکوه خود از طریق بالا بردن دَوَران ادامه می‌دهد تا اینکه به دندهٔ پنج می‌روم. سپس به نقطه‌ای که نیاز به کاهش سرعت است نزدیک می‌شوم. در این هنگام، مهر و موم فلزی ترمز را فشار می‌دهم و بال عقب همهٔ کارها را انجام می‌دهد درحالی‌که گیربکس نیز سریعاً دنده‌ها را کم می‌کند. هر زمانی که مهر و موم فلزی گاز را می‌فشارم واقعاً احساس می‌کنم که این به یک ماشین مسابقه‌ایِ تک سرنشینه نزدیک‌تر است تا یک سوپراسپرت معمولی. فرمان هیدرولیک سنتی GT نیز کاملاً دقیق و توانا است. در میانهٔ پیچ‌ها، ماشین تعادل عالی خود را حفظ می‌کند و پیشرانه و ترمزها نیز کاملاً تنظیم شده‌اند.

این سوپراسپرتی است که رانندگان آماتور می‌توانند با آن رانندگی کنند درحالی‌که هنوز هم برای کسانی با مهارت رانندگی بسیار بالا مناسب است؛ بنابراین فورد GT قوانین فیزیک را نقض نمی‌کند بلکه از آن‌ها در زمین بازی شخصی خود استفاده می‌کند. رانندگی با این خودرو در جاده‌های عمومی نیز چندان دشوار نیست. بااین‌حال غلاف اینترکولرها بسیار بزرگ بوده که در کنار گلگیرهای عضلانی عقب، GT را بیشتر از آنچه هست عریض نشان می‌دهند. همچنین هنگام بالا بودن اسپویلر عقب، جلوی بخش زیادی از شیشهٔ عقب مسدود می‌شود اما مشکلی در دید رو به عقب وجود نخواهد داشت چراکه همچنان می‌توان از طریق کانال‌های آئرودینامیکی بین اینترکولرها و پیشرانهٔ V6 جمع‌وجور، عقب را مشاهده کرد.

دوازده دکمه، دو کلید، دو کنترلر، دو مهر و موم فلزی تعویض دنده و مجموعه‌ای از چراغ‌های LED زینت‌بخش غربیلک فرمان فورد GT هستند اما من بیشتر به کلید سمت چپ علاقه دارم که حالت‌های رانندگی را کنترل می‌کند. حالت عادی تا حدودی برای رانندگی در جاده‌های عمومی و یا رانندگی در شهرها مناسب است اما در اینجا من حالت اسپرت را دوست دارم. با عبور سرعت از مرز ۱۲۰ کیلومتر در ساعت، بال عقب بالاتر می‌آید درحالی‌که سیستم ضد تأخیر پیشرفتهٔ اکوبوست نیز توربوشارژرها را آماده می‌کند که پاسخ فوق‌العاده‌ای به فشردن مهر و موم فلزی گاز از خود نشان دهند؛ اما پاسخ سریع تنها بخشی از ماجرا است زیرا در هر زمانی که پای خود را روی مهر و موم فلزی گاز فشار دهید، سوت باشکوه و اعتیادآوری از توربوها به گوش می‌رسد. به همین دلیل در ادامه ناخواسته دوست داشتم با صدای زیبای این ماشین بازی کنم. غرش اگزوز، سوت توربو، غرش اگزوز، سوت توربو.

هنگامی‌که از پیست بازمی‌گشتم، به این می‌اندیشم که فورد GT واقعاً چه خودرویی است. این تلفیقی از عملکرد گذشته و آینده است. این سوپراسپرت در پیست‌ها، یعنی همان‌جایی که باید باشد، واقعاً نتیجهٔ مستقیمی از یک شاهکار مهندسی پیچیده احساس می‌شود. در خیابان‌ها نیز رانندگی با GT نسبتاً ساده است درحالی‌که هرگز اجازه نمی‌دهد هدف ساخت این هیولای وحشی را فراموش کنید. همهٔ این‌ها در حالی است که نسل جدید فورد GT در حال حاضر در رقابت‌های بین‌المللی هم پیروز شده است. در پایان تنها دربارهٔ این شاهکار آمریکایی می‌توان گفت که فورد GT دقیقاً همان چیزی است که باید باشد. نه ذره‌ای کمتر و نه بیشتر.

 

مشخصات فنی

Ford GT 2017
پیشرانه ۳٫۵ لیتری V6 توئین توربو
قدرت ۶۵۰ اسب بخار
گشتاور ۷۵۰ نیوتن متر
گیربکس ۷ سرعته DCT
حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت
مصرف سوخت ۱۶٫۸ لیتر (ترکیبی)
محور محرک عقب
وزن ۱۳۸۵ کیلوگرم
ظرفیت سرنشین ۲ نفر
حجم صندوق بار ۱۱ لیتر
قیمت پایه ۴۵۰ هزار دلار

 

منبع: Motor1

خودروهای با تعداد سیلندر و حجم بالا، قبلاً در ایران عرضه می‌شدند ولی به دلیل اجرای قانون جدید، واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در ایران ممنوع شده است و هم‌اکنون از ورود این خودروها ممانعت می‌شود.

«خبرماشین» – خودروهای با تعداد سیلندر و حجم بالا، قبلاً در ایران عرضه می‌شدند ولی به دلیل اجرای قانون جدید، واردات خودرو با حجم موتور بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در ایران ممنوع شده است و هم‌اکنون از ورود این خودروها ممانعت می‌شود؛ ولی همچنان تعدادی از این خودروها به صورت صفر کیلومتر و با قیمت‌های بالای یک میلیارد به خرید و فروش می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین»، لیست برخی خودروهای بالای یک میلیارد تومان در ایران به شرح زیر است:

 

 

 

 

مدل

نام خودرو

قیمت (تومان)

۲۰۱۵

مازراتی گیبلی

۱/۸۵۰/۰۰۰/۰۰۰

۲۰۱۴

پورشه کاین S

۱/۷۵۰/۰۰۰/۰۰۰

۲۰۱۷

آئودی TT کروک

۱/۷۰۰/۰۰۰/۰۰۰

۲۰۱۳

پورشه کاین S

۱/۴۵۰/۰۰۰/۰۰۰

۲۰۱۳

مرسدس بنز S500

۱/۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰

۲۰۱۷

ب ام و ۷۳۰Li با کیت بدنه

۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰

۲۰۱۵

ب ام و i8

۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰

 

 

 

اگر به یاد داشته باشید، هفته گذشته نسل جدید سری ۵ به عنوان ایمن‌ترین خودروی جهان معرفی شد و گروه خودروبانک نیز فیلم آن را آماده کرد و در اختیار شما قرار داد. حال امروز هم مقاله‌ای دیگر در رابطه با نسل جدید بی ام و سری ۵ داریم، با این تفاوت که امروز …

متن موزیک من لعنتی علی باقری

دسته بندی : موزیک تاریخ : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

متن موزیک من لعنتی علی باقری
Lyrics New Song By : Ali Bagheri Mane Lanati

متن موزیک من لعنتی علی باقری

متن موزیک شنیدنی من لعنتی علی باقری

ببین بی تو اینجا هوا ابریه تو نیستی کنارم چقد سردمه
نبود تو آوار شد رو دلم فقط یادگاریت برام مرهمه

هنوزم دارم زندگیت میکنم هنوزم هوایه تو توو خونه هست
یه جوری به عکسات نگاه میکنم که انگار یه عمرِ شدم بت پرست

مگه میشه غیر از منه لعنتی کسی اینقدر خوب بلد باشدت
عذابش نمیگیره وجدانتو چطور میگذره روز تو با شبت

مگه میشه غیر از منه لعنتی کسی اینقدر خوب بلد باشدت
عذابش نمیگیره وجدانتو چطور میگذره روز تو با شبت

ترانه من لعنتی علی باقری

تو اوج نشسته یه اشک رو صورتم چقد ساده رفتی و من پیر شدم
تو آغوشه کی تو نفس میکشی من اینجا به عشقه تو پاگیر شدم

تو فکر میکنی اون ازم بهتره از عشقه جدید چی نصیبت شده
یه روزی میفهمی از این عشقه نو تو حوایی و این سیبت شده

مگه میشه غیر از منه لعنتی کسی اینقدر خوب بلد باشدت
عذابش نمیگیره وجدانتو چطور میگذره روز تو با شبت

مگه میشه غیر از منه لعنتی کسی اینقدر خوب بلد باشدت
عذابش نمیگیره وجدانتو چطور میگذره روز تو با شبت

♪♫♦

دانلود موزیک خواننده علی باقری من لعنتی

متن موزیک من لعنتی علی باقری از سایت بزرگ تکست‌آهنگ ، لطفا این مطلب رو به اشتراک بگذارید

نوشته متن موزیک من لعنتی علی باقری اولین بار در تکست آهنگ | متن موزیک پدیدار شد.

متن موزیک دورهمی ۲ علی ارشدی

دسته بندی : موزیک تاریخ : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

متن موزیک دورهمی ۲ علی ارشدی
Lyrics New Song By : Ali Arshadi Dorehami 2

متن موزیک دورهمی 2 علی ارشدی

متن موزیک شنیدنی دورهمی ۲ علی ارشدی

نمیدونی چقدر خوبم چقدر آرومو خوشحالم خدا میدونه که با تو چقدر رویاییه حالم
تو این شبهای رویایی چه خوبه همقدم باشیم چقدر خوبه یه وقتایی بتونیم دورهم باشیم

کنارت زندگی شاده کنارت غصه کم رنگه تو این دنیایه رنگارنگ دلم با تو هماهنگه
حقیقت داریو هستی که این شیرینتر از رویاست یه احساسی بهت دارم که مثلِ کوه پابرجاست

کنارت زندگی شاده کنارت غصه کم رنگه تو این دنیایه رنگارنگ دلم با تو هماهنگه
حقیقت داریو هستی که این شیرینتر از رویاست یه احساسی بهت دارم که مثلِ کوه پابرجاست

ترانه دورهمی ۲ علی ارشدی

یه جوری دوستت دارم که توضیحش برام سخته ببین هرکس پر از عشقه شبیه ماست خوشبخته
من از اعماقه احساسم بهت وابستگی دارم چقدر زیباست این لحظه که از عشق تو سرشارم

کنارت زندگی شاده کنارت غصه کم رنگه تو این دنیایه رنگارنگ دلم با تو هماهنگه
حقیقت داریو هستی که این شیرینتر از رویاست یه احساسی بهت دارم که مثلِ کوه پابرجاست

کنارت زندگی شاده کنارت غصه کم رنگه تو این دنیایه رنگارنگ دلم با تو هماهنگه
حقیقت داریو هستی که این شیرینتر از رویاست یه احساسی بهت دارم که مثلِ کوه پابرجاست

♪♫♦

دانلود موزیک خواننده علی ارشدی دورهمی ۲

متن موزیک دورهمی ۲ علی ارشدی از سایت بزرگ تکست‌آهنگ ، لطفا این مطلب رو به اشتراک بگذارید

نوشته متن موزیک دورهمی ۲ علی ارشدی اولین بار در تکست آهنگ | متن موزیک پدیدار شد.

Taha khan نوشته شده:سلام بر همگی
دوستم ی مشگی ۲۰۱۴فول داره اما کروز کار نمیکنه دکمشو میزنیم چراق سبز صفحه کیلومتر روشن میشه اما عمل نمیکنه گفتم کسی میدونه راهنمایی کنه
ممنون

بعد از دکمه کروز باید دکمه ست رو بزنید. حالا کار میکنه.
با همون دکمه برای کاهش یا افزایش سرعت میتونید استفاده کنید.
مثلا با دکمه+ بطور دستی سرعت رو افزایش میدین و کروز رو سرعت جدید تنظیم میشه. یکم کار کنید قسمت کروز دستتون میاد.

متن موزیک هنوز فردا هست علیرضا ریزنده

دسته بندی : موزیک تاریخ : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

متن موزیک هنوز فردا هست علیرضا ریزنده
Lyrics New Song By : Alireza Rizandeh Hanooz Farda Hast

متن موزیک هنوز فردا هست علیرضا ریزنده

متن موزیک شنیدنی هنوز فردا هست علیرضا ریزنده

اگه دیروز طلبکاره ازت اگه دنیات قفس داره فقط
اگه روزات یه کم تیره بشه همه دنیا بشه خیره بهت

هنوز اون بالا یکی همراهت هست داره میبینت نگو تنهام پس
دوباره محکم پاشو از جاتو واسه پروازت هنوز فردا هست

نگو که کار تو نی مطمئن باش میتونی پاشو باز دوباره
دنیا تو مشته توئه خدا که پشته توئه خوشبختی تو راهه

همیشه به سادگی نرقصو به ساز این سختیها تو دیگه
پیدا کن هدفتو دنیا تو دستای تو محکم جا میگیره

ترانه هنوز فردا هست علیرضا ریزنده

بدجور تو هم میری بخند اگه حتی بازم دیره یه کم
با یه دوربین همه جا رو بگرد تا بسازی یه تصویرِ قشنگ

هنوز اون بالا یکی همراهت هست داره میبینت نگو تنهام پس
دوباره محکم پاشو از جاتو واسه پروازت هنوز فردا هست

نگو که کار تو نی مطمئن باش میتونی پاشو باز دوباره
دنیا تو مشته توئه خدا که پشته توئه خوشبختی تو راهه

همیشه به سادگی نرقصو به ساز این سختیها تو دیگه
پیدا کن هدفتو دنیا تو دستای تو محکم جا میگیره

♪♫♦

دانلود موزیک خواننده علیرضا ریزنده هنوز فردا هست

متن موزیک هنوز فردا هست علیرضا ریزنده از سایت بزرگ تکست‌آهنگ ، لطفا این مطلب رو به اشتراک بگذارید

نوشته متن موزیک هنوز فردا هست علیرضا ریزنده اولین بار در تکست آهنگ | متن موزیک پدیدار شد.

متن موزیک دست من نیست پیمان زارعی

دسته بندی : موزیک تاریخ : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

متن موزیک دست من نیست پیمان زارعی
Lyrics New Song By : Peyman Zarei Daste Man Nist

متن موزیک دست من نیست پیمان زارعی

متن موزیک شنیدنی دست من نیست پیمان زارعی

دست من نیست مثلِ من واسه تو کم نیست
اما هیشکی مثلِ من نیست اما هیشکی مثلِ من نیست

باشی باهاتم قفل زدم رو خاطراتم من تویِ حالو هواتم من تویِ حالو هواتم

میبینم روزی که پا به پامی تا ابد میبینم روزی که مالِ من باشی فقط
میبینم روزی که سیر نمیشم من ازت میبینم

میبینم روزی که پا به پامی تا ابد میبینم روزی که مالِ من باشی فقط
میبینم روزی که سیر نمیشم من ازت میبینم

ترانه دست من نیست پیمان زارعی

آرومم من فقط کنار تو آرومم اینو باور کن تا ابد کنار تو می مونم
کی با تو می مونه باور داره حرفاتو من یه دیوونم نه نمیدم من به هیشکی جاتو

میبینم روزی که پا به پامی تا ابد میبینم روزی که مالِ من باشی فقط
میبینم روزی که سیر نمیشم من ازت میبینم

میبینم روزی که پا به پامی تا ابد میبینم روزی که مالِ من باشی فقط
میبینم روزی که سیر نمیشم من ازت میبینم

♪♫♦

دانلود موزیک خواننده پیمان زارعی دست من نیست

متن موزیک دست من نیست پیمان زارعی از سایت بزرگ تکست‌آهنگ ، لطفا این مطلب رو به اشتراک بگذارید

نوشته متن موزیک دست من نیست پیمان زارعی اولین بار در تکست آهنگ | متن موزیک پدیدار شد.