دسامبر 2017 - مهر و موم فلزی با تکنولوژی بالا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
تقریباً هرگز خودروهای اقتصادی کوچک را به عنوان مدل‌هایی هیجان‌انگیز و جذاب نمی‌شناسیم اما میتسوزیادی میراژ احتمالاً یکی از آن خودروهای جدید صفرکیلومتر هست که حتی نمی‌داند واژه هیجان‌انگیز به چه معنهست!

میتسوزیادی میراژ
اگرچه نظرات ملایم کلی درباره این میتسوزیادی کوچک وجود دارد اما سعی این خودروساز برای کهستن از هزینه‌ها تکمیلاً مشهود بوده و هرگز فراموش نمی‌کنید که میراژ یکی از ارزان‌ترین خودروهای بازار (طبیعتاً در بازار آمریکا) لقب گرفته هست.

میتسوزیادی میراژ
به صورت حتم که این خودروها تنها برای رفت‌وآمد هستفاده می‌شوند و درحالی‌که میراژ یکی از تواناترین خودروها برای رساندن ایمن شما به مقصد هست اما خودروبازها قطعاً نمونه‌های جذاب‌تر را برای رفت‌وآمد روزانه ترجیح خواهند داد.

میتسوزیادی میراژ
حتی پیشرانه سه سیلندر میراژ به‌صورت خنده‌داری کوچک بوده و با هستانداردهای آمریکا تکمیلاً کم‌توان احساس می‌شود. به یاد داشته باشید که این پیشرانه ۱٫۲ لیتری قدرت ۷۸ اسب بخاری دارد. با انتخاب گیربکس اتوماتیک CVT شما گزینه‌ای عالی برای مسخره انجام گرفتن از سوی رفقای ماشین باز خواهید بود!

میتسوزیادی میراژ
آیا دوست دارید درباره‌ی این میتسوزیادی ارزان و به صورت حتم نسخه قبل از فیس‌لیفت آن افزایش بدانید؟ خب اجازه دهید Doug DeMuro شما را به توری مجازی درباره یکی از بدترین خودروهای وارداتی به آمریکا ببرد…

[دانلود ویدئو]

کم‌کم به واپسین ساعات سال ۲۰۱۷ میلادی نزدیک می‌شویم، سالی که از هر نظر که به آن بنگریم، دیوانه‌وار می‌نماید. در این اوضاع‌واحوال، ما نیز بر آن انجام گرفتیم تا در پایان، نگاهی داشته باشیم به موتورسیکلت‌هایی مجنون وار –به صورت حتم نه در حد مواردی چون کاوازاکی H2 و H2R- که در این سال پا به عرصه وجود نهادند. گفتنی هست که این مقاله، دیدگاه وب‌سایت MCN را بیان می‌کند.
این شما و این هم جالب‌ترین موتورهای ۲۰۱۷:

KTM 1290 Super Adventure R

KTM 1290 Super Adventure R
می‌دانم در چه فکرید، یک “ادونچر”؟! این موتور چه چیز دیوانه‌واری دارد که در این لیست حضور یافته؟ به یاد داشته باشید که داریم درباره کی تی ام صحبت می‌کنیم، شرکتی که، خوشبختانه، موتورهایش به حوصله سر بر بودن معروف نیستند. سوپر ادونچر آر ۱۳۰۱ سی‌سی این کمپانی اتریشی، آخرین پرچم‌دار موتورهای ادونچر هست که ۱۶۰ اسب بخار نیرو در چنته دارد. ۱۶۰ تا از سر یک موتور جاده‌ای هم زیاد هست، چه برسد به آنکه برای آفرود هم طراحی انجام گرفته باانجام گرفت. اگر احساس شجاعتتان بالا زده، شاید بخواهید پایانی سیستم‌های کمکی – که از قضا کم هم نیستند – را خاموش کنید.

Ducati 1299 Superleggera

Ducati 1299 Superleggera
دوکاتی‌ها خاصند. خاص به نظر می‌رسند، حس خاصی دارند و این احساس خاص بودن را به شما هم تزریق می‌کنند. Superleggera نقطه اوج بی چون‌ودلیلی کارایی موتورهای دو سیلندر هست. با برچسب قیمتی ۷۲ هزار یورو و ۱۵۶ کیلوگرم وخانوم، نیروی ۲۱۵ اسب تنومند ایتالیایی را در اختیار راننده می‌گذارد. شاسی تک سازه (monocoque chassis)، ساب فریم، چرخ‌ها، سیستم تعلیق محور آونگی (swingarm) و بدنه پایاناً از فیبرکربن ساخته انجام گرفته‌اند. زیباتر آنکه، تنها ۵۰۰ واحد از آن‌ها ساخته انجام گرفته که آن‌ها نیز در اندک زمانی به فروش رسیدند.

Crighton CR700P

Crighton CR700P
شاید با آوردن این موتور کمی قوانینمان را دور زده باشیم، اما از آنجا که خود قانون‌گذاریم، پس مشکلی نیست. به احتمال زیاد تاکنون نامی از کرایتون CR700P نشنیده‌اید. این بدان دلیل هست که کرایتون، موتوری تولید انبوه نیست. در حال حاضر، CR700P نمونه نخستیه یک موتورسیکلت مسابقه‌ای موتور دوار (وانکل) هست که ساعت‌ها زحمت مهندس برایان کرایتون پشت آن خوابیده. مرکبی ۱۳۶ کیلویی با ۲۰۰ اسب توان که از یک موتور ۷۰۰ سی‌سی روتور دوقلو برخوهسته، چه صدایی دارد؟

Honda X-ADV

Honda X-ADV
در نمایشگاه میلان ۲۰۱۵، هوندا با نمایش کانسپت یک ادونچر اسکوتر، همه را شگفت‌زده کـــرد. یک سال بعد، هوندا از محصول نهایی پرده برداشت و هنوز هم آقام مات و مبهوت مانده بودند. با پایان این‌ها، X-ADV واقعاً کار می‌کند. او اسکوتری تکمیلاً توانهست که در رده خود از برترین‌ها بوده و به‌انجام گرفتت نیز کاربردیست. چه کسی فکرش را می‌کـــرد؟ حتی یکی از مدیران MCN هم پایان سال را با یکی از آن‌ها گذرانده و بی‌نهایت هم راضی به نظر می‌رسد.

BMW HP4 Race

BMW HP4 Race
بله، ۲۰۱۷ آن‌قدر دیوانه‌وار بود که سوپر لگرایی که پیش‌تر زیارت کـــردیم، تنها ابر موتورسیکلتی نبود که تقریباً پایان پیکره‌اش از فیبر کربن باانجام گرفت. HP4 Race بی‌ام‌و از فریمی فیبرکربنی بهره برده تا روی ترازو، رقم عالی ۱۴۹ کیلوگرم نقش ببندد. خب چقدر نیرو دارد؟ ۲۱۵ اسب بخار. گفتنی هست که HP4 اجازه جولان خارج از پیست را نداشته و برچسب قیمتی ناقابل و ۶۸ هزار یورویی را یدک می‌کانجام گرفت. دیگر اینکه هنگام فعال بودن کنترل کشش، صدایی دلپذیرش را باید به گوش جان شنید.

منبع: MCN


قطعه‌سازی، بهانه ماندگاری خودروهای قدیمی


دنیای اقتصاد : با اجرایی انجام گرفتن هستانداردهای جدید طی یک سال فردا، حدود ۶۰ درصد از محصولات فعلی خودروسازی کشور (به خصوص مدل‌های پرتیراژ)، از چرخه تولید حذف خواهند انجام گرفت و آن طور که دبیر انجمن خودروسازان می‌گوید، این موضوع چالشی بزرگ را برای صنعت قطعه کشور ایجاد خواهد کـــرد.
روز گذشته احمد نعمت بخش در گفت‌وگو با «ایسنا» اعلام کـــرد که «با حذف خودروهای پرتیراژ (مانند پژو ۴۰۵ ، پراید، سمند و تیبا)، ساخانومدگان قطعات خودروهای موردنظر با معضل متوقف انجام گرفتن خطوط تولید و عواقب بعدی روبه‌رو خواهند انجام گرفت.» وی این را هم نقل کرد که «بالغ‌بر هشت سال زمان می‌برد تا تیراژ تولید خودروهای جدید به ۱۰۰ هزار دستگاه برسد.» اظهارات دبیر انجمن خودروسازان در شرایطی هست که اگرچه وابستگی قطعه‌سازها به محصولات پرتیراژ قابل انکار نیست، با این حال نمی‌توان به این بهانه، تولید آنها را ادامه داد. بنابر اعلام انجمن خودروسازان، خودروهای پرتیراژ داخلی توانایی پاس کـــردن برخی از هستانداردهای جدید را ندارند؛ به این ترتیب تایمی چنین هست، دلیل باید خودروسازی کشور پس از نیم قرن فعالیت، همچنان به تولید محصولات قدیمی و کم‌کیفیت و فاقد‌ایمنی لازم ادامه دهد.

در اینکه قطعه‌سازی یکی از خانومجیره‌های اصلی صنعت خودرو کشور به‌شمار می‌رود و اشتغال‌زا هست، تردیدی وجود ندارد؛ اما آیا صلاح هست مشتریان به‌واسطه تحمل خودروهای قدیمی و کم‌کیفیت، هزینه ادامه حیات شرکت‌های قطعه‌سازی را بپرداخانومد. نکته دیگر اینجهست که در حال حاضر تعداد قرارداد و تفاهم‌نامه میان خودروسازان ایرانی و خارجی منعقد انجام گرفته و این بهترین فرصت برای قطعه‌سازان هست تا تامین بخشی از قطعات موردنیاز خودروهای جدید را بر عهده بگیرند و هم خود را از زیر بار محصولات قدیمی رها کنند و هم بازار خودرو کشور را. بدون شک مشارکت قطعه‌سازان در قراردادهای جدید خودرویی، نسخه نجات آنها از شرایط فعلی هست و می‌تواند صنعت قطعه کشور را در راهی صحیح با افقی روشن قرار دهد، حتی اگر به قول دبیر انجمن خودروسازان، تولید محصولات جدید زمانبر باانجام گرفت.اتفاقا رصد رخدادها طی دو سال گذشته نشان می‌دهد قطعه‌سازان نیز به صرافت تغییر افتاده‌اند؛ چون تکمیلا متوجه انجام گرفته‌اند فردا آنها در قراردادهای جدید خودرویی هست نه تامین قطعات محصولات قدیمی و از رده خارج.

مرسدس برای دومین سال پیاپی عنوان پرفروش‌ترین خودروساز لوکس در آمریکا را به خود اختصاص داده اما این تنها آمار فروش جالب سال ۲۰۱۷ نیست زیرا رقبای کلاسیکی چون شورولت کامارو، فورد موستانگ به همراه F-150 و سیلورادو نیز عملکـــرد قابل‌توجهی داشته‌اند.


USA Today لیست پرفروش‌ترین‌های کلاس‌های خودرویی گوناگون را در ۱۱ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ تهیه کـــرده و به صورت حتم در برخی از این کلاس‌ها برندگان تکمیلاً آشنایی را پیدا کـــرده هست. در کلاس سدان های کامپکت یا همان جمع‌وجور، هوندا سیویک تکمیلاً حضور خود را به دیگران دیکته کـــرده به گونه‌ای که فروش ۳۴۵۸۸۰ دستگاه تا ماه نوامبر داشته و بدین ترتیب بالاتر از رقیب اصلی خود یعنی تویوتا کرولا با فروش ۲۹۰۱۶۳ دستگاهی قرار گرفته هست. نیسان هم ۲۰۳,۵۵۲ دستگاه سنترا و شورولت ۱۷۱,۳۴۵ دستگاه کروز فروخته اند.


در کلاس سدان های میدسایز اوضاع تکمیلاً برتصویر بوده به گونه‌ای که تویوتا کمری توانسته از عهده هوندا آکورد برآید و با اختلاف فروش حدود ۴۳ هزار دستگاهی بالاتر از حریف هم‌وطن خود قرار گیرد. سال فردا رقابت این دو خودرو زیاد جذاب خواهد بود زیرا نسل جدید کمری و آکورد باید به مصاف یکدیگر بروند. کمری ۳۴۳,۷۵۰ دستگاه و آکورد ۳۰۰,۵۴۰ دستگاه فروخته اند


اما کلاس خودروهای عضلانی همواره جذابیت‌های خاص خود را داشته اما امسال با سورپرایزهای فراوانی در این کلاس مواجه انجام گرفتیم زیرا فروش داج چلنجر به لطف تاثیر روانی معرفی چلنجر SRT دیمن افزایش قابل‌توجهی داشته هست. این امر به داج کمک کـــرده تا ۶۰۰۲۹ دستگاه از چلنجر را بفروانجام گرفت که فاصله تعدادانی با فروش ۶۴۱۳۸ دستگاهی شورولت کامارو ندارد. به صورت حتم برنده واقعی فورد هست که توانسته ۷۴۱۵۲ دستگاه موستانگ را تحویل خریداران دهد.


خب بحث درباره سورپرایز انجام گرفت و باید گفت در کلاس مینی ون‌ها داج گرند کاروان حرف نخست را زده هست. به لطف فروش ناوگانی و سازمانی، داج تعداد ۱۱۸۵۷۳ دستگاه از گرند کاروان را فروخته که باعث انجام گرفته کرایسلر پاسیفیکا با فروش ۱۰۷۱۳۰ دستگاهی به رتبه دوم فرستاده شود. تویوتا سی‌ینا با فروش ۱۰۲,۵۴۸ دستگاه سوم و هوندا با فروش ۹۰,۴۳۳ دستگاه اودیسه چهارم هستند.


کلاس کراس اوورها تکمیلاً داغ بوده و تویوتا راو ۴ از محبوبیت فوق‌العاده‌ای در بین خریداران برخوردار هست زیرا آن‌ها ۳۷۵۰۵۲ دستگاه از این خودرو را تا این مکانی سال خریداری کـــرده‌اند. هوندا CR-V با فروش ۳۴۰۹۱۲ دستگاهی در تعقیب هم‌وطن خود هست. فورد نیز ۲۸۲,۰۴۳ دستگاه اسکیپ فروخته هست.


کلاس پیکاپ های میدسایز تجدید قوا انجام گرفته زیرا خودروهایی چون شورولت کلرادو، جی ام سی کانیون و تویوتا تاکوما در این کلاس حضور دارند. به صورت حتم تاکوما با فروش ۱۷۹۴۲۰ عنوان پرفروش‌ترین پیکاپ این کلاس را به خود اختصاص داده هست. در حالی که کلرادو به فروش ۱۰۳,۳۷۰ دستگاه بسنده کـــرده هست.


نقل کرد از پیکاپ‌ها انجام گرفت و باید گفت فورد F-150 در بخش پیک‌آپ‌های فول سایز حرف نخست و آخر را می‌خانومد به گونه‌ای که فاصله آن با شورولت سیلورادو به حدود ۳۰۰ هزار دستگاه می‌رسد. حتی اگر جی ام سی سیرا را نیز اضافه کنیم بازهم جنرال موتورز فاصله حدود ۱۰۰ هزار دستگاهی با رقیب دیرینه خود یعنی فورد دارد. فورد ۸۰۷,۳۷۹ دستگاه از سری F را در امریکا فروخته در حالی که سیلورادو ۵۱۸,۱۸۸ مشتری داشته هست.

دنیای اقتصاد : وزارت صنعت، معدن و تجارت در هشداریه‌ای تاکید کـــرد که تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو وجود ندارد و افزایش قیمت خودروهای داخلی خلاف واقع هست. مرکز روابط عمومی و هشدار‌رسانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور هشداریه‌ای اعلام کـــرد در شرایط …

نیش گاز: هوندا اودیسه یا هوندا پایلوت؟!

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶
این بار در “نیش گاز” رقابتی تکمیلاً خانوادگی را تدارک دیده‌ایم.


خب شما کدام‌یک از این خودروهای دوستدار خانواده را ترجیح می‌دهید؟ مینی ون هوندا اودیسه یا کراس اوور برادرش یعنی پایلوت؟ هر دو خودرو فضای زیاد، صندلی‌های جادار و مصرف سوخت قابل‌احترامی را ارائه می‌کنند اما متداوم یک برنده وجود دارد!


تنها پیشرانه ارائه انجام گرفته در این دو خودرو نسخه ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری هست که خروجی ۲۸۰ اسب بخاری دارد. از جمله تکنولوژی‌های بکار رفته در این پیشرانه می‌توان به سیستم تزریق مستقیم کارا و سیستم کنترل سوپاپ VTEC اشاره کـــرد که عملکـــرد و مصرف سوخت این محصولات را ارتقا می‌بخانجام گرفت.


اما همکار این پیشرانه در اودیسه و پایلوت متفاوت هست. پیشرانه هوندا پایلوت به‌صورت هستاندارد به یک گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک متصل انجام گرفته که در تریم های بالاتر با یک گیربکس ۹ سرعته همراه می‌شود. اودیسه به‌صورت هستاندارد با همان گیربکس ۹ سرعته عرضه می‌شود اما نسخه‌های تورینگ و الیت این خودرو دارای گیربکس ۱۰ سرعته اتوماتیک هستند.

یک مزیت قابل توجه برای پایلوت وجود سیستم چهار چرخ محرک با مدیریت کشش هوشمند هست که برای شرایط دشوار آب و هوایی ایده آل محسوب می‌شود. با توجه به این موضوع باید گفت اودیسه فضای بار حدود ۴۲۴۷ لیتر ارائه می‌کند که زیاد افزایش از برادر خود هست.

اما از نظر قیمت‌گذاری باید گفت هر دو خودرو بهای معقولی دارند. بهای پایلوت از ۳۱ هزار دلار آغاز می‌شود درحالی‌که بهای پایه اودیسه حدود ۳۰ هزار دلار هست.

خب نظر شما درباره این دو هم‌خانواده چیست؟ به نظر می‌رسد انتخاب خودروی برتر تعدادان دشوار نباانجام گرفت، این‌طور نیست؟!

متداوم نخستین واژه‌ای که با دیدن اینفینیتی QX80 به ذهن می‌رسد واژه “ابهت” هست. طراحی این خودرو از همان ابتدا دو قطبی بود و نظرات موافق و مخالف فراوانی داشت اما QX80 انتخاب افرادی هست که می‌خواهند دیده شوند. هم‌اکنون باخانومگری‌های چشمگیری در بدنه این غول ژاپنی شده تا چشمان آسوده‌تر بتوانند آن را ببینند؛ اما خب طراحی به‌روز انجام گرفته تنها تغییر QX80 نبوده و حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد…

اینفینیتی QX80 2018
سپرهای جلو و عقب نرم‌تر باعث می‌شود ظاهر این شاسی‌بلند شبیه سایر محصولات اینفینیتی شود. همچنین ورودی‌های هوای عجیب دیگر در گلگیرهای جلو نبوده و بجای آن‌ها ورودی‌هایی با ظاهر ظریف‌تر قرار دارند. دلیلغ‌های جلو نیز طراحی جدیدی داشته و به یاد آورنده جزئیات چشم انسان هستند. همچنین باید به مه شکن‌ها و دلیلغ‌های عقب که از نوع LED هستند اشاره کنیم که باعث انجام گرفته روشنایی افزایش و به صورت حتم امضای طراحی منحصربه‌فردی داشته باشند. نهایتاً به رینگ‌های زیاد باابهت ۲۲ اینچی می‌رسیم اگرچه که رینگ‌های ۲۰ اینچی به‌صورت هستاندارد نصب می‌شوند.

اینفینیتی QX80 2018
اینفینیتی همچنین دستی بر سر و روی کابین کشیده اما شکی وجود ندارد که هنوز هم طراحی این بخش تکمیلاً سالخورده به نظر می‌رسد. دکمه‌ها و سوئیچ‌های فراوانی در مرکز داشبورد وجود داشته و صفحه‌نمایش ۸ اینچی نیز از مد افتاده بوده اما کاربرد مورد انتظاری دارد. همچنین اهرم کنترلی برای به‌کارگیری سیستم هشدارات وجود دارد. این اهرم برای افرادی که از صفحات لمسی خوششان نیامده و یا از لمس کـــردن دکمه‌های سیستم هشدارات سرگرمی متنفرند معقول هست.

اینفینیتی QX80 2018
به صورت حتم اینفینیتی با ارائه آپشن های زیاد برای کابین سعی داشته سالخوردگی این بخش را کم‌رنگ کند. سه گزینه رنگ برای صندلی‌های چرمی وجود داشته که همه آن به لطف دوخت‌های فوق‌العاده زیاد گیرا به چشم می‌آیند. همچنین تریم چوب باکیفیت کار انجام گرفته که به لوکس‌تر انجام گرفتن کابین کمک می‌کند. این خودروساز ژاپنی از پوشش‌های مقاوم بر روی صندلی‌ها، کنسول و هستآسودهگاه دست هستفاده کـــرده که این موضوع برای خانواده‌های پرجمعیت، رانندگان بی‌ملاحظه و… تکمیلاً معقول هست.

اینفینیتی QX80 2018
همان میزان اشرافیتی که در صندلی‌های جلو دیده می‌شود در صندلی‌های عقب نیز وجود دارد. فضای زیاد زیادی برای سرنشینان ردیف دوم وجود داشته اما این موضوع درباره ردیف سوم صادق نیست. احتمالاً سرنشینان ردیف سوم به سرنشینان جلوتر حسادت خواهند کـــرد زیرا فضای پای محدودی در این بخش وجود دارد. دو صفحه لمسی ۸ اینچی باکیفیت در پشت‌سری‌های جلو نصب انجام گرفته و همچنین پورت‌های HDMI و وای فای نیز وجود دارد. یک کنسول بزرگ در ردیف دوم نصب انجام گرفته که می‌تواند هر نوع وسیله الکترونیکی را در خود جای دهد.

اینفینیتی QX80 2018
به لطف پله‌های جانبی پهن و عریض و صندلی‌های ردیف دوم که به‌طور معقولی تا می‌شوند نشستن روی صندلی‌ها تکمیلاً آسان هست. ردیف سوم را نیز می‌توان با هستفاده از دکمه‌های برقی تا کـــرد.

اینفینیتی QX80 2018
با وجود آسودهی، اشرافیت و تجهیزات زیاد شاید رانندگان QX80 به ندرت بخواهند پشت فرمان این شاسی‌بلند با ابهت بنشینند. موضوعی که آزار دهنده هست میدان دید عقب بوده اما خوشبختانه اینفینیتی با یک دکمه صفحه‌نمایش روی آینه وسط را فعال می‌کند. این صفحه‌نمایش به دوربین دید عقب متصل هست. برخلاف آن چیزی که در محصولات جنرال موتورز همچون شورولت بولت و کادیلاک CT6 می‌بینیم، دوربین اینفینیتی میدان دید کاهش و زوم افزایشی داشته و حس غیرمعقولی درباره فاصله با اشیا ایجاد می‌کند. دوربین دید عقب هستاندارد که تصویر ها را روی صفحه‌نمایش می‌اندازد زیاد مفید بوده و دوربین ۳۶۰ درجه محیطی به هدایت خودرو زیاد کمک می‌کند.

اینفینیتی QX80 2018
اینفینیتی متداوم از جدیدترین سیستم‌های کمک‌راننده در محصولات خود بهره برده و QX80 نیز از این قضیه مستثنا نیست. سیستم هانجام گرفتار برخورد از جلو از تکنولوژی راداری هستفاده می‌کند که می‌تواند دو خودروی جلوتر از QX80 را ببیند. این امر باعث می‌شود خودرو آمادگی بهتری برای توقف اضطراری داشته باانجام گرفت. همچنین حسگرهایی برای کمک به سیستم کروز کنترل تطبیقی وجود دارد. کروز کنترل QX80 زیاد پیشرفته و نرم هست. همچنین سیستم حفظ خودرو بین خطوط در QX80 نصب انجام گرفته که زیاد عالی بوده و به حفظ این کرگدن عظیم‌الجثه در لاین خود کمک شایانی می‌کند. ذکر این نکته حیاتی هست که چنین خودروی بزرگی در لاین های نازک‌تر گیج انجام گرفته و صدای هانجام گرفتاری را در اغلب مواقع ایجاد می‌کند. نهایتاً به سیستم هانجام گرفتار نقاط کور و سیستم دخالت برخورد از پشت می‌رسیم که برای پیشگیری رانندگان QX80 در برخورد با اشیا طراحی انجام گرفته‌اند.

اینفینیتی QX80 2018
این سیستم‌ها تکمیلاً مفید هستند زیرا QX80 احساس سواری نسبتاً سنتی‌ای دارد. احساس شاسی‌بلندی با ساختار بدنه روی فریم زیاد شناور بوده و راننده حس می‌کند ارتباطی با جاده ندارد. این امر برای سرنشینان تکمیلاً لذت‌بخش و آسوده بوده اما برای رانندگان کمی مشکل ایجاد می‌کند. فرمان نیز سبک و مبهم بوده و این حس عدم ارتباط را تانجام گرفتید می‌کند. به صورت حتم اینفینیتی دو سیستم هوشمند برای کمک به تواخانوم QX80 در نظر گرفته هست. سیستم تعلیق هیدرولیک به همراه سیستم نصب انجام گرفته در بخش عقبی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا تکان‌های بدنه در زمان عبور از پیچ محدود شود و ارتفاع خودرو در زمان یدک کشی همواره در حالت بهینه باقی بماند.

و قطعاً این کرگدن ژاپنی می‌تواند ظرفیت یدک کشی بالایی داشته باانجام گرفت. ظرفیت یدک کشی ۳۸۵۵ کیلوگرمی به مالکان اجازه می‌دهد چیزهایی همچون قایق‌ها و تریلر را به آسانی حمل کنند. زیر کاپوت این خودرو پیشرانه ۸ سیلندر ۵٫۶ لیتری حجیمی انجام‌وظیفه می‌کند که قدرت ۴۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۵۶۰ نیوتون متری دارد. پیشرانه QX80 با یک گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک همکاری کـــرده و می‌تواند به‌صورت دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ محرک سفارش داده شود.

اینفینیتی QX80 2018
ما نسخه چهار چرخ محرک را تست کـــردیم که محبوب‌تر هست. این مدل دارای حالت اتوماتیک بوده که اساساً قدرت را به چرخ‌های عقب می‌فرستد اما زمانی که حالت لغزشی تشخیص داده شود و کشش افزایشی موردنیاز باانجام گرفت نیرو به چرخ‌های جلو نیز فرستاده می‌شود. این سیستم می‌تواند حداکثر نیمی از نیرو را به چرخ‌های جلو منتقل کند. همچنین ضریب‌های سنگین و سبک برای هستفاده در شرایط دشوار‌تر وجود دارند.

اینفینیتی QX80 2018
قوای محرکه QX80 نقطه برجسته این خودرو هست. برای توصیف آن می‌توان از واژه‌های قدرتمند و نرم هستفاده کـــرد. شاسی‌بلند بزرگ ژاپنی‌ها افزایش سرعت سریعی داشته و به صورت حتم این کار را بدون سروصدای زیادی انجام می‌دهد. برخلاف فرمان سبک و هندلینگ شناور، قوای محرکه QX80 احساس پایداری و اعتمادبه‌نفس ایجاد می‌کند.

در نهایت به بحث قیمت‌گذاری می‌رسیم. نسخه‌های دیفرانسیل عقب اینفینیتی QX80 2018 بهای پایه‌ی ۶۵۷۴۵ دلاری داشته درحالی‌که برای خرید مدل چهار چرخ محرک باید بهای ۶۸۸۴۵ دلاری بپردازید. این خودرو زیاد ارزان‌تر از رقبایی از کادیلاک، پیوندلن و مرسدس هست. به صورت حتم افزایش قیمت این خودرو به سرعت انجام می‌شود زیرا آپشن های زیادی وجود دارد به گونه‌ای که با انتخاب پایانی آپشن ها بهای خودرو به ۸۳۴۴۵ دلار می‌رسد.

اینفینیتی واقعاً جراحی معقولی روی QX80 2018 انجام داده و در عین حال اشرافیت و تجهیزات زیادی در کابین این خودرو وجود دارد. QX80 2018 باید با خودرویی همچون پیوندلن نویگیتور تکمیلاً جدید که محصول برجسته این خودروساز آمریکایی هست شاخ‌به‌شاخ شود. اگرچه پیوندلن محصولی تکمیلاً جدید هست اما QX80QX80 هنوز قطعات آشنای زیادی داشته ولی آن‌ها را در پکیجی خیال‌انگیز که جذاب هست ارائه می‌کند.

نقاط قوت: متریال کابین زیبا، پیشرانه و پرفورمنس فوق‌العاده، قیمت فوق‌العاده در مقایسه با رقبا

نقاط ضعف: طراحی سالخورده کابین، فرمان سبک

مشخصات ایفینیتی QX80 2018

پیشرانه: ۸ سیلندر ۵٫۶ لیتری

قدرت/گشتاور: ۴۰۰ اسب بخار/۵۶۰ نیوتون متر

گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک

مصرف سوخت منطقهی/بزرگراهی/ترکیبی: ۱۲٫۲/۱۷٫۴/۱۵٫۱ در هر صد کیلومتر

قیمت: آغاز از ۶۵۷۴۵ دلار

منبع: autoguide

بر اساس شایعات و حدس و گمان هایی که وجود دارد نسل بعدی فورد موستانگ GT500 شلبی که احتمالا سال فردا وارد بازار خواهد انجام گرفت به انجام گرفتت مورد بهینه سازی قرار خواهد گرفت و توانایی های حرکتی آن افزایش چشمگیری پیدا خواهد کـــرد.
اخیرا منابع رویدادی موثقی رویداد داده …