فوریه 2018 - مهر و موم فلزی با تکنولوژی بالا

امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

لکسس در ابتدا حدود یک سال و نیم پیش در نمایشگاه پاریس کراس‌اوور کوچک کانسپتی بنام UX را رونمایی کـــرد که در اصل پیش‌نمایشی از نسخهٔ تولیدی بود. سپس نهایتاً هفتۀ گذشته ساخانومدۀ ژاپنی تیزری از نسخۀ تولیدی این کراس‌اوور جدید را منتشر نمود و حالا پیش از نخستین نمایش حتمی آن در نمایشگاه ژنو، لکسس نخستین تصویر حتمی UX ‌را به همراه ویدئویی کوتاه منتشر کـــرده هست. به لطف این تصویر و ویدئوی جدید نه‌تنها طراحی ظاهری این کراس‌اوور لوکس ژاپنی تقریباً به‌طور تکمیل مشخص انجام گرفته هست بلکه همچنین می‌توانیم نگاه دقیق‌تری به داشبورد آن‌هم داشته باشیم.

هرتعداد هنوز هم شباهت‌هایی کمرنگ بین نسخۀ تولیدی UX با نسخۀ کانپست آن دیده میشود اما ویژگی‌های طراحی UX کانسپت تا حد زیادی در نسخهٔ تولیدی تعدیل و به خودرویی تولیدی نزدیک انجام گرفته هست. از ویژگی‌های ظاهری برجستهٔ این کراس‌اوور جدید ژاپنی می‌توان به جلوپنجرهٔ دوکی‌شکل عظیم، دهانهٔ مربعی شکل گلگیرها و آینه‌های جانبی منحصربه‌فرد اشاره کـــرد. در نمای جلویی اما برخلاف مدل بزرگ‌تر NX که دلیلغ‌های روشنایی در روز آن به‌صورت مجزا طراحی انجام گرفته‌اند، در UX دی‌لایت‌ها درون دلیلغ‌های جلو گنجانده انجام گرفته‌اند و این موضوع فضای افزایشی را در سپر جلو آزاد کـــرده هست. در این فضای آزاد ورودی‌های هوای عمودی کار انجام گرفته هست که در قسمت پایینی آن‌ها دلیلغ‌های مه شکن قرار گرفته‌اند.

مدلی که در تصویر و ویدئو دیده می‌شود، مدل UX250h با پکیج اسپرت F Sport هست که ظاهر جذاب‌تری به آن بخشیده هست. اما در این تصویر و ویدئو تنها نمای جلویی خودرو مشخص هست و به همین دلیل فعلاً نمای عقبی UX تعدادان مشخص نیست. بااین‌حال هفتهٔ پیش لکسس تصویر تیزری از نمای عقبی UX منتشر کـــردن که می‌توان در آن تا حدودی ویژگی‌های نمای عقبی آن‌را مشاهده کـــرد. در این تصویر، دلیلغ‌های متصل‌به‌هم دیده می‌شود که تقریباً به نسخهٔ کانسپت وفادار باقیمانده هست.

از نمای داخلی این کراس‌اوور جدید نیز تصویر ها تعدادان تکمیلی در دست نیست اما بااین‌وجود کابین UX کمی مدرن‌تر از برادر بزرگ‌ترش NX به نظر می‌رسد و به صفحه آمپر پایان دیجیتالی مجهز هست. غربیلک فرمان نیز مانند پایانی خودروهای امروزی به دکمه‌های کنترلی مجهز بوده و پشت آن‌هم مهر و موم فلزی‌هایی برای تعویض دستی دنده‌ها تعبیه انجام گرفته هست. در بالای بخش میانی داشبورد خودرو، نمایشگر عریضی برای سیستم هشداراتی-سرگرمی نصب انجام گرفته هست که موجب می‌شود راننده بدون نیاز به چشم برداشتن از جاده به آن نگاه کند. در تصویر داخلی UX می‌توان دکمه‌های سیستم تهویهٔ دو ناحیه‌ای را مشاهده کـــرد درحالی‌که در سمت چپ هم دکمهٔ هستارت آبی‌رنگ و در کنسول میانی لیور تعویض دنده و پد لمسی به چشم می‌خورد.

تعدادین سال پیش، ارزان‌ترین و کوچک‌ترین محصول لکسس، مدل CT بود اما بعدازاینکه این ساخانومدهٔ ژاپنی متوجه انجام گرفت زیادی از آقام علاقه‌ای به پرداخت حدود ۳۰ هزار دلار برای خرید یک هاچ‌بک هیبریدی ندارند، کراس‌اوور کامپکت NX را به‌عنوان محصول پایه راهی بازار نمود. حال UX به‌عنوان مدلی حتی کوچک‌تر و قابل‌دسترس‌تر به بازار خواهد آمد تا در وهلهٔ نخست با رقبای هم‌وطنش یعنی اینفینیتی QX30 و احتمالاً آکورا CDX (این خودرو فعلاً فقط در بازار چین عرضه می‌شود اما امکان عرضهٔ آن در بازارهای دیگری مثل ایالات‌متحده در فردا وجود دارد) رقابت کند و بعدازآن رقبای آلمانی یعنی مرسدس بنز GLA، ب‌ام‌و X1 و آئودی Q3 را دنبال قرار داده هست. همان‌طور که نقل کرد انجام گرفت، لکسس UX حدود یک هفتهٔ دیگر رسماً در نمایشگاه ژنو معرفی خواهد انجام گرفت و می‌توان انتظار داشت که در آن زمان تصویر ها تکمیل از زوایای دیگر به همراه هشدارات فنی آن منتشر شود. گزارش‌هایی نشان می‌دهند که این خودرو در ایالات‌متحده هم عرضه خواهد انجام گرفت.

[دانلود ویدئو]


با نیسان ایکس تریل فیس لیفت ۲۰۱۸ افزایش آشنا شویم


نگاهی به تغیرات ظاهری نسل جدید پرچمدار فروش شاسی بلندهای نیسان در دنیا

در رهستای عرضه و لانچ خودروی نیسان ایکس تریل فیس لیفت ۲۰۱۸ توسط شرکت جهان نوین آریا، نماینده حتمی فروش و خدمات پس از فروش نیسان ژاپن در ایران، نگاهی به تفاوت های این مدل با نسل قبلی ایکس تریل و رقبای موجود در بازار خواهیم انداخت. این خودرو قرار هست به زودی در ایران نیز عرضه شود و در این مقاله به بررسی فیس لیفت جدید ۲۰۱۸ نیسان ایکس تریل می پردازیم.

نیسان ایکس تریل فیس لیفت

نیسان ایکس تریل فیس لیفت

نسل جدید این خودرو به تازگی در ایران با هم با سایر کشورهای دنیا رونمایی انجام گرفته هست. به نقل روابط عمومی شرکت جهان نوین آریا، نسل جدید نیسان ایکس تریل فیس لیفت ۲۰۱۸، با ظاهری اسپورت و جذاب تر نسبت به نسل قبلی خود و سایر رقبا بزودی به بازار عرضه می گردد. در طراحی ظاهری این خودرو، شرکت نیسان از جلو پنجره ای عریض تر و سپری اسپرت تر نسبت به نسل قبلی بهره گرفته هست. دلیلغ های مه شکن نسل فیس لیفت انجام گرفته، از حالت گرد به حالت خطی با چهره ای مغرور تر و تهاجمی تر متناسب با شخصیت این مدل تغییر نموده هست. در طراحی دلیلغهای عقب نیز، از دلیلغهای LED طیفی هستفاده انجام گرفته هست که ظاهری جذاب تر و با ابهت افزایشی به پرچمدار فروش نیسان بخشیده هست. در زیر رکاب ها نیز از نوارهای کروم هستفاده انجام گرفته هست که جذابیت نمای خارجی این خودرو را دو تعدادان کـــرده هست. علاوه بر آن، در طراحی جدید این محصول از به روز ترین المان های خودرویی مثل باربند، آنتن کوسه ای، مه‌شکن‌های جلو با قاب کروم بهره گرفته انجام گرفته هست که ظاهری فوق مدرن به این خوردو بخشیده هست. از حیاتی ترین برتری های طراحی خارجی نیسان ایکس تریل در هر دو نسل، هستفاده از سانروف پانارومیک می باانجام گرفت که ابعاد این سانروف از پایانی رقبای خود در این کلاس بزرگ تر هست. در این مدل همچنین شاهد رینگ های ۱۸ اینچی آلیاژ آلومینیومی با طراحی جدید خواهید بود.

نیسان ایکس-تریل فیس لیفت

نیسان ایکس تریل فیس لیفت

در بخش تجهیزات رفاهی، نیسان ایکس تریل فیس لیفت از سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه، دریچه سیستم تهویه برای سرنشینان عقب، گرمکن صندلی‌های جلو و همینطور گرمکن صندلی های عقب، زیردستی مرکزی جلو و عقب و کنسول مرکزی با قابلیت گرم‌کن یا سردکن مجهز هست. غربیلک، سردنده و صندلی‌ها به صورت پایان چرم خواهند بود و صندلی راننده ضمن امکان تنظیم برقی در ۶ جهت به تنظیم گودی کمر مجهز هست و صندلی سرنشین جلو نیز در ۴ جهت امکان تنظیم به صورت برقی را فراهم می‌کند. امکان روشن ماندن دلیلغ خودرو در شب بعد از خاموش کـــردن ماشين (Follow me) جهت یافتن راه راه برای راننده و سرنشینان در محیط تاریک یکی دیگر از امکانات این خودرو می باانجام گرفت. علاوه بر امکانات موجود، سیستم هوشمند گردش دلیلغهای جلو در پیچ جاده ها AFS، در مدل فیس لیفت تعبیه گردیده هست. در این آپشن، هنگام چرخش و گذر از پیچ‌ها، دلیلغهای جلوی خودرو بصورت خودکار اقدام به چرخش می نمایند. در این سیستم، امکان دید در جاده ها و راههای پر پیچ و خم با چرخش نور دلیلغ جلوی خودرو میسر گردیده و دید بهتر برای او فراهم می آورد.

نیسان ایکس تریل فیس لیفت

نیسان ایکس-تریل فیس لیفت

آپشن دیگر که در نسل جدید در خودروی نیسان ایکس تریل موجود می باانجام گرفت، هستفاده از سیستم تشخیص علائم ترافیکی TSR هست. این سیستم با تشخیص علائم هستاندارد ترافیکی در معابر، راننده را از وجود آن ها مطلع ساخته تا هانجام گرفتارهای لازم به ایشان داده شود. همچنین، سیستم Auto Hold از دیگر امکانات ایمنی مدرن و منحصر به فرد بکار رفته در این مدل از خودرو می باانجام گرفت. این سیستم در نیسان ایکس تریل فیس لیفت ۲۰۱۸ راننده را از گرفتن و رها کـــردن‌ های مداوم ترمز‌ در ترافیک آسوده می نماید و از خستگی پای راننده در اثر ترمزهای متوالی و طولانی مدت جلوگیری می کند. همچنین این سیستم از حرکت ناخوهسته خودرو در سرازیری‌ ها‌ نیز جلوگیری به عمل می آورد.
در قسمت های بعدی تغیرات داخل کابین و فنی این مدل بررسی خواهد انجام گرفت.

درگ هیولاها: اسکالید ۸۰۰ اسبی در برابر کامارو ZL1

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶


در ابتدای بحث یک موضوع تکمیلاً واضح را با شما در میان می‌گذاریم: اگر پول کافی برای هر چیزی خرج کنید سریع خواهد بود. به یاد داشته باشید، نقل کرد ما به این معنی نیست که پرفورمنس فوق‌العاده کادیلاک اسکالید در این ویدئو را نادیده بگیریم؛ و به صورت حتم این را هم نمی‌گوییم که چشمتان را روی عملکـــرد قوی خودروهایی که برای این کار ساخته انجام گرفته‌اند را در نظر نگیریم.


در ویدئویی که خواهید دید شاید خیلی سورپرایز نشوید. اسکالید مورد بحث دست پرورده هنسی پرفورمنس بوده و در واقع هنسی اسکالید نامیده می‌شود. همان‌گونه که انتظار دارید، این شاسی‌بلند بزرگ در زیر کاپوت تغییرات زیاد زیادی داشته و قدرت آن تقریباً دو برابر خروجی نسخه هستاندارد اسکالید ۲۰۱۸ می‌باانجام گرفت. قدرت ۴۲۰ اسبی نمونه هستوک این غول آمریکایی خیلی احساس‌برانگیز نبوده اما قرار گرفتن در برابر شورولت کامارو ZL1 برجسته نیازمند خروجی بالاتری هست.

پکیج هنسی قدرت ۸۰۰ اسب بخاری را به ارمغان آورده و همان‌گونه که می‌بینید تفاوت به وجود آمده زیاد زیادی هست. ما نمی‌دانیم اسکالید تیون انجام گرفته به سیستم چهار چرخ محرک مجهز هست یا اینکه قدرت زیاد پیشرانه باعث انجام گرفته چرخ‌های عقب گرد و خاک کنند. در هر حال شکی وجود ندارد که چسبندگی اسکالید باعث شتاب گیری فوق‌العاده در زمان لانچ می‌شود. اگر نگاهی نزدیک‌تر داشته باشید خواهید دید که کامارو لانچ سبک‌تری دارد.


این ویدئو همچنین دربردارنده درس نیکوی درباره آئرودینامیک هست زیرا حتی مقدار زیاد زیاد اسب بخار و گشتاور نیز نمی‌تواند در برابر باد قد علم کند. اسکالید در تعداد ثانیه ابتدایی از کامارو پیش می‌افتد اما زمانی که مسابقه ادامه می‌یابد وضعیت متفاوت می‌شود. هنوز هم مشاهده این ویدئو جذابیت‌های زیادی خواهد داشت!

[دانلود ویدئو]

از هستانداردهای ۸۵گانه عقب نمی‌نشینیم

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶


ملاک سازمان ملی هستاندارد نیز همین هستانداردهای بین‌المللی هست که در اتحادیه اروپا و زیادی از کشورهای دیگر مورد پذیرش قرار گرفته‌اند

به‌دلیل اهمیت سلامت و ایمنی آقام از این موضوع عقب‌نشینی نخواهیم کـــرد.

الان خودروهای تولید داخل واقعا ایمنی دارن !!!!!

دوئل مرسدس بنز CLS و ب‌ام‌و سری ۶ گرن توریزمو

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶


امروز در یکی دیگر از قسمت‌های دور دهم مرحلهٔ مقدماتی سری رقابت‌های خودرویی مهر و موم فلزی به سراغ گروهی خلوت یعنی گروه سدان‌های کوپه رفته‌ایم. در دوئل قبلی این گروه که نخستین دوئل آن محسوب می‌انجام گرفت، آئودی A7 و ب‌ام‌و سری ۶ گرن کوپه با یکدیگر به نبرد پرداختند. در این دوئل مجموعاً تعداد ۲۱۰۰ رأی به ثبت رسیده هست که A7 موفق به دریافت ۱۱۶۷ عدد از آن‌ها انجام گرفت و بدین ترتیب با کسب ۵۵ درصد از کل آراء به پیروزی دست پیدا کـــرد درحالی‌که سری ۶ گرن کوپه تعداد ۹۳۳ رأی دریافت کـــرده هست. حال امروز در دومین دوئل گروه سدان‌های کوپه، دومین نمایندهٔ ب‌ام‌و در این گروه یعنی سری ۶ گرن توریزمو در برابر یکی از نماینده‌های مرسدس بنز یعنی مدل CLS قرار گرفته هست.

آئودی A7

ب‌ام‌و سری ۶ گرن کوپه

مرسدس بنز CLS

ب‌ام‌و سری ۶ گرن توریزمو

آئودی A7

؟

مرسدس-آام‌گ GT 4

پورشه پانامرا

؟

مرسدس بنز CLS

مرسدس بنز برای نخستین بار در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۰۳ کانسپت بنام ویژن CLS را رونمایی کـــرد که یک سدان کوپه بود. سپس حدود یک سال بعد، در نمایشگاه نیویورک ۲۰۰۴ نسخهٔ تولیدی این خودرو با نام CLS معرفی انجام گرفت و بدین ترتیب کلاس سدان کوپه را در دوران مدرن توسط مرسدس بنز بنیان نهاده انجام گرفت. به صورت حتم ایدهٔ ساخت سدان کوپه برای نخستین بار توسط پونتیاک و با تولید مدل گرند ام در سال ۱۹۷۳ مطرح انجام گرفته بود. درهرحال، نسل نخست CLS که بر روی پلت‌فرم E کلاس ساخته انجام گرفته بود، هستایل زیاد زیبا و منحصربه‌فردی داشت و به‌سرعت موردتوجه خودرو دوستان قرار گرفت. CLS در بازار تکمیلاً موفق عمل کـــرد که موجب انجام گرفت دیگر خودروسازان آلمانی هم نمایندگانی را راهی کلاس نوظهور سدان‌های کوپه نمایند. سپس در نمایشگاه خودروی شیکاگو ۲۰۱۰ نسل دوم CLS رونمایی انجام گرفت. در این نسل نسخهٔ هستیشن هم به خانوادهٔ CLS اضافه انجام گرفت. این مدل در ژوئن ۲۰۱۲ با نام CLS شوتینگ بریک معرفی انجام گرفت. نسل دوم این ماشین در اواسط سال ۲۰۱۴ فیس‌لیفت میان‌دوره‌ای خود را هم تجربه کـــرد که با مدل ۲۰۱۵ به بازار آمد. CLS اما به‌تازگی وارد نسل سوم خود انجام گرفته هست که تعدادی پیش در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ رسماً رونمایی انجام گرفت. نسل سوم CLS فعلاً در چهار مدل مختلف ارائه انجام گرفته هست که شامل دو نمونهٔ دیزلی به همراه یک مدل بنزینی و یک مدل اسپرت هیبریدی بنام CLS53 می‌شود. ما برای این دوئل اما به جهت هماهنگی با رقیب باواریایی، مدل بنزینی CLS450 را انتخاب کـــرده‌ایم. این مدل به یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توربو مجهز هست که ۳۷۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. در کنار این موتور بنزینی، یک سیستم هیبریدی خفیف هم قرار دارد که شامل یک موتور الکتریکی کوچک و یک پکیج باطری لیتیوم یون یک کیلووات ساعتی می‌شود. این موتور الکتریکی ۲۱ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور را به‌صورت لحظه‌ای به توان موتور بنزینی اضافه می‌کند. نیروی کل سیستم نیز توسط یک گیربکس ۹ سرعتهٔ اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

ب‌ام‌و سری ۶ گرن توریزمو

ب‌ام‌و برای نخستین بار در نمایشگاه ژنو ۲۰۰۹ کانسپتی بنام سری ۵ گرن توریزمو را رونمایی کـــرد که پیش‌نمایشی از عضو جدید خانوادهٔ سری ۵ بود. سپس نسخهٔ تولیدی این خودرو در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۰۹ معرفی انجام گرفت و رسماً در کنار مدل‌های سدان و هستیشن، گرن توریزمو هم به‌عنوان عضو سوم به خانوادهٔ سری ۵ اضافه انجام گرفت؛ اما این خودرو را نمی‌انجام گرفت در یک کلاس واحد قرار داد دلیلکه نه یک کراس‌اوور محسوب می‌انجام گرفت، نه سدانی کوپه بود و نه در بین هستیشن‌ها قرار می‌گرفت. از سوی دیگر، سری ۵ گرن توریزمو از لحاظ فروش هم انتظارات ب‌ام‌و را برآورده نکـــرد و خودروی نسبتاً ناکامی بود. بااین‌حال ساخانومدهٔ آلمانی همچنان بر ادامهٔ تولید این عضو عجیب خانوادهٔ سری ۵ اصرار داشت و همچنان تا سال گذشته آن‌را روی خط تولید نگه داشت. سپس در ژوئن ۲۰۱۷، ب‌ام‌و مدل تکمیلاً جدید سری ۶ گرن توریزمو را به‌عنوان جایگزین سری ۵ گرن توریزمو رونمایی کـــرد. این خودروی جدید در اصل نسل دوم سری ۵ گرن توریزمو محسوب می‌شود اما نام آن به سری ۶ تغییر یافته هست. این خودرو که با کد G30 شناخته می‌شود، بر روی پلت‌فرم نسل جدید سری ۵ ساخته انجام گرفته و مانند سلفش، اشتراکات زیادی با سری ۵ دارد. در سری ۶ گرن توریزمو اما ب‌ام‌و به‌منظور جبران شکست سری ۵ گرن توریزمو، طراحی ماشین را به‌طور تکمیل تغییر داده و حالا سری ۶ گرن توریزمو افزایش به سدان‌های کوپه نزدیک انجام گرفته هست. این خودرو هم‌اکنون در سه مدل مختلف با پیشرانه‌های گوناگون به بازار عرضه می‌شود که یکی از آن‌ها دیزلی و دو مدل دیگر بنزینی هستند. در دوئل ما، قدرتمندترین عضو خانوادهٔ سری ۶ گرن توریزمو شرکت کـــرده هست که ۶۴۰i نام دارد. این مدل از یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توربوی بنزینی هستفاده می‌کند که ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۴۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. انتقال این نیرو در حالت هستاندارد به چرخ‌های عقب صورت می‌گیرد اما امکان سفارش سامانهٔ چهارچرخ محرک XDrive هم برای آن وجود دارد.

مشخصات فنی

 

ب‌ام‌و ۶۴۰i

مرسدس بنز CLS450

پیشرانه ۳ لیتری I6 ۳ لیتری I6
تنفس توربو توربو
قدرت ۳۴۰ اسب بخار ۳۷۰ اسب بخار
گشتاور ۴۵۰ نیوتن متر ۵۰۰ نیوتن متر
گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ۹ سرعته اتوماتیک
محور محرک عقب/چهارچرخ عقب/چهارچرخ
شتاب صفرتاصد ۵٫۳ ثانیه ۴٫۸ ثانیه
حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر/ساعت ۲۵۰ کیلومتر/ساعت
مصرف سوخت ۸٫۰ لیتر (ترکیبی) ۷٫۷ لیتر (ترکیبی)
تولید آلایندگی ۱۸۲ گرم/کیلومتر ۱۸۱ گرم/کیلومتر
ظرفیت باک ۶۸ لیتر ۶۶ لیتر
وخانوم ۱۸۳۵ کیلوگرم ۱۸۶۵ کیلوگرم
طول ۵٫۰۹ متر ۴٫۹۹ متر
فاصلهٔ محوری ۳٫۰۷ متر ۲٫۹۴ متر
حجم صندوق بار ۶۱۰ لیتر ۵۲۰ لیتر
قیمت ۷۱,۱۹۵ دلار ۷۶,۱۴۵ دلار

 

این دوئل‌ها، مقایسه‌هایی برای دریافت و شناخت خودروهای برتر نیستند بلکه نظرسنجی برای شناخت خودروهای محبوب‌تر بین شما مخاطبان ایرانی می‌باشند؛ بنابراین با توجه به جمیع جهات، جذابیت، طراحی بدنه و کابین، برند، ویژگی‌های فنی، قیمت و مقرون‌به‌صرفه بودن و حتی تجربه کاربری، کدام خودرو را ترجیح می‌دهید؟ دلایل و معیارهای انتخاب خود را نیز لطفاً در بخش نظرات بیان فرمایید.

فاینانس ۲/ ۱۱ میلیارد دلاری پروژه اسقاط

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶


فاینانس ۲/ ۱۱ میلیارد دلاری پروژه اسقاط


ایرنا : معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز حیاتی‌ترین موضوع در اجرای پروژه بزرگ نوسازی ناوگان خودروی سنگین کشور، تعیین تکلیف فاینانس مورد نیاز آن به میزان ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار هست که شرکای خارجی خودروسازان ایرانی آماده تامین آن ظرف سه سال هستند.
منصور معظمی افزود: پس از دستور مدیر‌جمهوری برای اسقاط ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ خودرو سنگین، ستادی در ایدرو تشکیل و مسوولیت اجرای این پروژه بزرگ به این سازمان سپرده انجام گرفت. وی خاطرنشان کـــرد: با پلن‌ریزی ایدرو و تقسیم‌بندی کارها، سهمیه‌ای برای خودروسازان براساس توان آنها در نظر گرفته انجام گرفت که بر همین اساس، آنها مذاکره با شرکای خارجی خود را در دستور کار قرار داده‌اند. معظمی ادامه داد: با دستور مدیر‌جمهوری و موافقت وزارت نفت، مقرر انجام گرفته منابع مالی مورد نیاز این مگاپروژه از طریق شرکت ملی نفت ایران و براساس ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر تامین شود. مدیر هیات عامل ایدرو گفت: امیدواریم تا پایان هفته جاری بتوانیم موضوع فاینانس را با بانک مرکزی نهایی کنیم. معظمی تاکید کـــرد: مدیر‌کل بانک مرکزی برای تامین منابع ارزی و ریالی این پروژه اعلام آمادگی کـــرده و اکنون منابع ریالی ۱۷۰ هزار میلیارد ریالی آن آماده انجام گرفته هست. به نقل کرد معظمی، مدیر‌جمهوری بر نهایی انجام گرفتن همکاری با شرکای خارجی خودروسازان تا پایان سال‌جاری و گشایش اعتبار اسنادی

(ال.سی) برای تحقق پروژه تا پایان سال تاکید دارد، هرتعداد کاری دشوار و دشوار هست. وی درباره ابراز نگرانی کامیون‌داران و صاحبان خودروهای سنگین فرسوده از بالا بودن مبالغ اقساط بانکی این پروژه و رکود نسبی حاکم بر بازار حمل‌و‌نقل، خاطرنشان کـــرد: تسهیلات زیاد نیکوی در این پروژه ازسوی دولت در نظر گرفته انجام گرفته هست، به‌طوری‌که فقط ۲۰ درصد قیمت خودرو به صورت نقدی ازسوی متقاضی پرداخت می‌شود و ۳۰ درصد قیمت آن تسهیلات بانکی خواهد بود و نیم دیگر باقی مانده قیمت ازسوی دولت تامین خواهد انجام گرفت. وی تاکید کـــرد: وزارت راه و منطقهسازی نیز طرحی در این خصوص آماده کـــرده و در آن به اعداد و ارقامی رسیده که نشان می‌دهد رانندگان و متقاضیان خودروهای سنگین دغدغه‌ای بابت پرداخت اقساط تسهیلات نخواهند داشت.

دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان تو که میخندی

دسته بندی : موزیک تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶

این مطلب از وب سایت آپ موزیک رپورتاژ گردید و صرفا جهت اطلاع شما از این آهنگ می باشد...

دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان تو که میخندی

سوپرایز ♪♪ ترانه بسیار زیبای تو که میخندی از شهاب رمضان با دو کیفیت 320 و 128

شعر و آهنگسازی : مهدی دارابی / تنظیم کننده : مسعود جهانی ( هوروش باند )

Exclusive Song: Shahab Ramezan – “To Ke Mikhandi” With Text And Direct Links In UpMusic

Shahab Ramezan To Ke Mikhandi دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان تو که میخندی

متن آهنگ تو که میخندی شهاب رمضان

میخوام بگم که دیوونه شدم اخم نکن بخند گلم کار نده دستم
نگو میخوای بری نگو دیوونه شدی آخه دلم میخواد بهم بگی جون تو هستم
♪♪♫♫♪♪♯ میخوام پرواز کنم با تو آغاز کنم بسازم این زندگی رو کنارت عشقم ♪♪♫♫♪♪♯
بذار عاشق بشیم واسه هم جون بدیم جلو همه میگم آی آدما عاشقش هستم
هی داد از تو چشمات چجوری بانوی دلم دلمو نشوندی پای حرفات

♪♪شعر و آهنگسازی : مهدی دارابی♪♪
هر بار تو که میخندی وایمیسته نمی تپه انگار دیگه این دل میشه بیمار
♪♪♫♫♪♪♯ هی داد از تو چشمات چجوری بانوی دلم دلمو نشوندی پای حرفات ♪♪♫♫♪♪♯
هر بار تو که میخندی وایمیسته نمی تپه انگار دیگه این دل میشه بیمار

UpMusicTag دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان تو که میخندی

هر کجا میخوای برو بگو من دیوونم با نگات بزن به همه بگو مجنونم
♪♪♫♫♪♪♯ آره برو برو برو بگو بگو بگو آخ چه دیوونم  ♪♪♫♫♪♪♯
هی داد از تو چشمات چجوری بانوی دلم دلمو نشوندی پای حرفات
هر بار تو که میخندی وایمیسته نمی تپه انگار دیگه این دل میشه بیمار
♪♪♫♫♪♪♯ هی داد از تو چشمات چجوری بانوی دلم دلمو نشوندی پای حرفات ♪♪♫♫♪♪♯
هر بار تو که میخندی وایمیسته نمی تپه انگار دیگه این دل میشه بیمار

♪♪♫♫♪♪♯

شهاب رمضان تو که میخندی

برای دانلود بر روی لینک روبرو کلیک کنید : دانلود آهنگ جدید شهاب رمضان تو که میخندی

دانلود آهنگ جدید شهاب بخارایی آره آره آره

دسته بندی : موزیک تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶

این مطلب از وب سایت آپ موزیک رپورتاژ گردید و صرفا جهت اطلاع شما از این آهنگ می باشد...

دانلود آهنگ جدید شهاب بخارایی آره آره آره

همراه ما باشید با آهنگ جدید و شنیدنی از خواننده شهاب بخارایی بنام آره آره آره به همراه تکست

شعر و آهنگسازی : محمدرضا مزیدی / تنظیم کننده : مهدی غفاری

Exclusive Song: Shahab Bokharaei – “Are Are Are” With Text And Direct Links In UpMusic

Shahab Bokharaei Are Are Are دانلود آهنگ جدید شهاب بخارایی آره آره آره

متن آهنگ آره آره آره شهاب بخارایی

♪♪♫♫♪♪♯
وای چه عشقی به تو دارم غیر تو من کسی ندارم
وای چه خوبی مهربونم آخه تویی آروم جونم ♪♪♫♫♪♪♯
آره آره آره چه خوبه دارمت روی جفت چشام تورو میذارمت
آره آره آره تو دلم کشوندمت میمیرم اگه یه روز تورو نبینمت
کار دادی دستم یار دیوونه دلم تا آخرش با تو میمونه ♪♪♫♫♪♪♯
ببین که عشقت خود مجنونه آره آره آره پیشت میمونه

وای دلم عاشق شده بازم ترسم اینه تورو باز ببازم
ای وای ای وای میترسم بری آسون تو آخر از دستم ♪♪♫♫♪♪♯
آره آره آره چه خوبه دارمت روی جفت چشام تورو آخه میذارمت
آره آره آره تو دلم کشوندمت میمیرم اگه یه روز تورو نبینمت
آره آره آره چه خوبه دارمت روی جفت چشام تورو آخه میذارمت ♪♪♫♫♪♪♯
آره آره آره تو دلم کشوندمت میمیرم اگه یه روز تورو نبینمت

♪♪♫♫♪♪♯

شهاب بخارایی آره آره آره

برای دانلود بر روی لینک روبرو کلیک کنید : دانلود آهنگ جدید شهاب بخارایی آره آره آره

تغییرات جدید کیا اپتیما ۲۰۱۸ در اروپا

دسته بندی : صنعت و تکنولوژی تاریخ : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶

سرانجام کیا اپتیما در اروپا با پیشرانه ۱٫۶ لیتری دیزلی جدیدی عرضه خواهد انجام گرفت. این پیشرانه جدید که برای بازار اروپا تدارک دیده انجام گرفته به لطف تکنولوژی کنترل آلایندگی‌های فعال SCR که باعث می‌شود هستانداردهای آلایندگی دشوار‌تر پاس شوند زیاد پاک‌تر از پیشرانه قبلی ۱٫۷ لیتری CRDi می‌باانجام گرفت. پیشرانه مورد بحث قدرت ۱۳۴ اسب بخاری و گشتاور ۳۲۰ نیوتون متری دارد بنابراین قدرت آن دقیقاً برابر با پیشرانه قبلی بوده اما گشتاورش ۴ واحد کاهش هست.


اما اگر پیشرانه بنزینی را ترجیح می‌دهید باید گفت کیا در حال عرضه پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربوی جدید با قدرت ۱۷۷ اسبی و متصل به گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه می‌باانجام گرفت. این پیشرانه در جایگاهی پایین‌تر از نسخه ۲ لیتری تنفس طبیعی و پیشرانه ۲ لیتری توربوی قوی‌تر نسخه فول GT قرار می‌گیرد.


در رویداد دیگری باید گفت کیا اپتیما ۲۰۱۸ بازار اروپا دارای به‌روزرسانی کمی در سپر جلو و گرافیک جدید دلیلغ‌های عقب LED می‌باانجام گرفت. مه شکن‌های جلو و عقب نیز تغییراتی را داشته درحالی‌که مدل سدان از سپر عقب جدیدی هستفاده می‌کند. همچنین جلوپنجره دماغه ببر کیا نیز دارای عناصر کرومی درخشان هست که آن را شبیه نسخه آمریکایی‌ اپتیما کـــرده هست.


تکمیل کننده تغییرات ظاهری اپتیمای ۲۰۱۸ رینگ‌های جدید با ابعاد ۱۶ تا ۱۸ اینچی هست. هر دو تریم فول GT Line و GT نیز به‌روز انجام گرفته‌اند اما برای درک این تغییرات باید تایم زیادی بگذارید.


حرف زیادی را نمی‌توان درباره کابین زد اما خب برخی تغییرات نیز در این بخش شده که از جمله آن‌ها می‌توان به فرمان جدید، تریم کروم ساتین روی داشبورد و نورپردازی ارتقا یافته می‌باانجام گرفت. از نظر ایمنی هم کیا سیستم هانجام گرفتار توجه راننده را به اپتیما اضافه کـــرده که هانجام گرفتارهای صوتی و بصری را در صورت عدم تمرکز راننده روی جاده اعلام می‌کند.


پیرو رونمایی از در نمایشگاه خودروی ژنو، کیا اپتیمای بازار اروپا از سه‌ماهه سوم سال جاری وارد بازار خواهد انجام گرفت.